Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA
Mężyk Budownictwo

Pani Aneta zmaga się z bólem i czeka na operację, którą dwukrotnie odwołano przez koronawirusa.

  • Dodano: czwartek, 15 październik 2020 16:13
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1060

Dziś do naszej redakcji zwróciła się mieszkanka powiatu gorlickiego Pani Aneta, która chciała podzielić się z nami swoim przykrym przeżyciem, gdyż meczy się z bólu a ze względu na koronawirusa już dwa razy odwołano jej operacje.

 

„- Zacznę od tego, że moja pani ginekolog z Nowego Sącza stwierdziła, że musze mieć operacje i w związku z tym skierowała mnie na badania. Chodzi o bliznę po cesarskim cięciu. 14 lipca 2020 roku poszłam te badania zrobić. Wyniki otrzymałam 28 lipca 2020 roku. 29 lipca pojechałam do swojej pani ginekolog i dostałam skierowanie na operację. Oczywiście wcześniej musiałam zrobić badanie na Covida. Wynik wyszedł negatywny, więc operację ustalono na 3 sierpnia.” – pisze do nas Pani Aneta.

 

„- Do operacji nie doszło. 3 października planowo przyjechaliśmy do szpitala w Nowym Sączu, żeby jak się okazuje odbić się od drzwi. Wszystko przez to, że Nowy Sącz trafił do strefy czerwonej. Nikt nie poinformował mnie, że operacja została odwołana.” – dodaj Pani Aneta.

 

Minęło kilka dni, sytuacja ustabilizowała się i nasza Czytelniczka pojechał do swojej pani doktor po kolejne skierowanie na operacje. 7 października 2020 roku Pani Aneta ponownie pojechała do Szpitala w Nowym Sączu, aby ustalić termin operacji. Operację zaplanowano na 12 października. Dziś mamy 15 października i niestety Pani Aneta operacji nie miała.

 

„- Będąc w szpitalu ustalić datę operacji poproszono mnie, aby następnego dnia przyjechała po skierowanie na test na koronawirusa. Posłuchałam się i 8 października pojechałam do szpitala w Nowym Sączu po skierowanie na test. Powiedziano mi, abym test zrobiła dopiero 9 października, bo gdy zrobię go 8 października to będzie za wcześnie. W piątek 9 października zrobiłam test na koronawirusa. Wyniki otrzymałam o godzinie 23:00. Okazało się, że wynik jest nierozstrzygający, więc operacja, która została ustalona na poniedziałek 12 października 2020 nie mogła się odbyć. W poniedziałek 12 października pojechałam ponownie zrobić badanie na koronawirusa. We wtorek chciałam sprawdzić wyniki, jednak nie mogłam się zalogować. Zadzwoniłam do Sanepidu w Nowym Sączu i Pani powiedziała mi, że zależy gdzie poszły próbki do badania to tam muszę dzwonić. Zadzwoniłam do diagnostyki w Krakowie i podałam swój numer pesel, po czym okazało się, że moja próbka nie jest zarejestrowana. Okazało się, że moja próbka nie jest jeszcze rozpakowana." – pisze Pani Aneta.

 

We wtorek o godzinie 23:00 pojawiły się wyniki. Pani Aneta tym razem miała wynik NEGATYWNY. Wydawało by się, że wszystko ok i można próbować dalej umawiać się na zabieg.

 

„- Otrzymałam wynik negatywny. Myślałam, że już wszystko ok, aż tu dziś 15 października otrzymałam telefon z Sanepidu z Gorlic, że należę do osób chorych na COVID-19. Byłam w szoku, bo jak to możliwe, skoro mam wynik ujemny? Pani z Sanepidu mówi mi, że 9 października 2020 roku robiłam badanie i wynik jest nierozstrzygający… Od razu powiedziałem, że przecież 12 października w poniedziałek robiłam drugie badanie i wynik jest negatywny co mogę potwierdzić, bo mam wgląd do wyniku. Pani z Sanepidu poprosiła mnie o przesłanie na e-maila wyników. Tak też zrobiłam i cisza. Po pewnym czasie kilkukrotnie próbowałam dzwonić do gorlickiego Sanepidu no i po kilkunastu telefonach udało się, ktoś wreszcie podniósł słuchawkę. Zapytałam, czy otrzymali mojego e-maila, na co usłyszałam, że teraz nie mają na to czasu, bo mają ważniejsze rzeczy na głowie.” – opowiada zbulwersowana sytuacją Pani Aneta.

 

„- Jeszcze raz powiedziałem Pani z Sanepidu, że to bardzo ważna sprawa, bo ma mieć operację i nie wiem, co w takiej sytuacji zrobić skoro widnieję, jako osoba zakażona. Pani poprosiła mój adres e-miał, po czym sprawdziła, że wiadomość ode mnie dotarła i powiedziała mi, że jestem zwolniona. Niestety nie mam żadnej decyzji, nie wiem czy Pani z Sanepidu powiedziała mi to na odczepne, czy nie. Dalej nie wiem czy widnieje, jako osoba zarażona czy też nie. Do tego wszystkiego brakuje już sił, a ja chcę mieć wreszcie zrobioną operację za nim dojdzie do poważnych powikłań. Ileż można brać leków przeciwbólowych? Może Państwo spróbujecie mi pomóc?” – dodaje Pani Aneta.

 

Oczywiście nie zostawiamy nikogo w potrzebie, postanowiliśmy, więc wykonać telefony do Sanepidu w Gorlicach i zapytać jak sprawa wygląda. Niestety dodzwonić się nie było łatwo… o 13:08 wykonaliśmy telefon do Pani Jadwigi Wójtowicz, jednak po kilku sygnałach jak zwykle przywitała nas poczta głosowa. Pani Jadwiga chyba nie lubi jak dzwoni Moszczenica Info. Kolejny telefon tym razem na numer stacjonarny wykonaliśmy o godzinie 13:33 i tym razem było zajęte. Dopiero o 15:08 udało nam się dodzwonić na numer stacjonarny, który odebrała Pani z gorlickiego Sanepidu.

 

Chcieliśmy zapytać o sytuację i na czym stoi nasza Czytelniczka, jednak Pani nie była zbyt rozmowna i powiedziała nam, że nic nie powie, bo jest RODO. Ok, jak najbardziej rozumiemy.

 

Wychodzi na to, że zamieszanie jest spore, a testy, które są wykonywane nikomu pracy nie ułatwiają. Skoro testy pokazują różne dziwne, rzeczy to i statystyki rosną. Ciekawa jest sprawa, że jak było wykonywane mniej testów to po pierwsze było mniej zakażeń, a po drugie było mniej zgonów… Może gdyby testy nie były wykonywane, to nie było by problemu?

 

Na koniec zadajemy jeszcze pytanie gdzie podziały się przeziębienia, grypa i inne wirusy? Czy COVID-19 sprawił, że innych chorób już nie ma?

 

Dlaczego tacy ludzie jak Pani Aneta zostali zdani sami na siebie? Stres i nerwy, które takim osobom są serwowane wcale sprawy nie ułatwiają. Co gorsze, nowy minister zdrowia Adam Niedzielski na swoim twitterze napisał dziś:
„-W związku z rozwojem epidemii wracamy do wiosennych zaleceń ograniczenia planowanych zabiegów. Poniżej komunikat @NFZ_Centrala w tej sprawie.”


https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/udzielanie-swiadczen-opieki-zdrowotnej-w-zwiazku-z-zapobieganiem-przeciwdzialaniem-i-zwalczaniem-covid-19-zalecenia,7826.html

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM