Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Czy na COVID-19 można zarobić? Ministerstwo Zdrowia odpowiada nam, jakie są kwoty.

  • Dodano: środa, 07 październik 2020 16:08
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2070

Nasza redakcja 23 września 2020 roku wystosowała do Ministerstwa Zdrowia kolejny wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Chcieliśmy się dowiedzieć czy lekarze i szpitale zarabiają na COVID-19. Dziś nadeszła odpowiedź i okazuje się, że idzie na tym nie mało zarobić.

 

Zapytaliśmy też Ministerstwo Zdrowia o to czy osobom rzekomo zmarłym na COVID-19 wykonuje się sekcje zwłok. Jak się okazuje potwierdzeniem śmierci na COVID-19 jest tylko i wyłącznie test, którego jak wspomnieliśmy sam twórca mówił, że nadaje się tylko i wyłącznie do badań laboratoryjnych.

 

Opłata za samą gotowość jednego łóżka to 100 zł za dobę. Opłata za dostępność jednego respiratora to już 200 zł za dobę. Pobyt związany z zapobieganiem i przeciwdziałaniem zakażeniu wirusem SARSCoV-2 w podmiocie wykonującym działalność leczniczą w kwocie 185 zł za pobyt pacjenta podejrzanego o zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Hospitalizacja związana z leczeniem COVID-19 w kwocie 530 zł za osobodzień (dzień przyjęcia i wypisu jest rozliczany, jako jeden dzień). Teleporada lekarza udzielana za pośrednictwem platformy CSIOZ w godz. 8.00 - 18.00 w dni robocze wynosi 34 złote.

 

Odpowiedź Ministerstwa Zdrowia wraz ze szczegółowymi kosztami zamieszczamy Państwu poniżej.

 

Teraz popatrzmy ile pieniędzy idzie na walkę z koronawirusem i jak ta machina jest napędzana. Boli fakt, że na takie rzeczy środki są jak widać nielimitowane a rodzice dzieci cierpiących na różne choroby sami muszą prosić i zbierać pieniądze na leczenie, bo państwo nie jest w stanie im pomóc. Czy według Was drodzy czytelnicy to jest normalne? Miejmy nadzieję, że ta chora sytuacja, która ogarnęła niemal cały świat niedługo się skończy.

 

W związku z tym, że zaczął się sezon grypowy pojawia się jeszcze jedno pytanie, gdzie w tym roku jest grypa? Jak na razie sami widzimy grypy nie ma, są tylko chorzy na COVID-19.

 

Załączniki:

1. Odpowiedź Ministerstwa Zdrowia na wniosek Moszczenica Info

2. Zarządzenie nr 140/2020/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 10 września 2020 r.

3. Załącznik nr 1 do rozporządzenia 140/2020/DSOZ

4. Uzasadnienie

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM