Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Rada Powiatu odwołała Mirosława Waląga! Nowym przewodniczącym Witold Kochan.

  • Dodano: piątek, 02 październik 2020 12:58
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 702

Dzisiejszy dzień był ostatnim, kiedy Mirosław Waląg zasiadł na fotelu przewodniczącego rady powiatu gorlickiego. W czasie zwołanej przez niego nadzwyczajnej sesji radni mieli do załatwienia tylko dwie sprawy – odwołanie przewodniczącego i wybranie nowego.


Sesja Rady Powiatu odbyła się w trybie stacjonarnym i nie trzeba było korzystać ze zmian wprowadzonych wcześniej do statutu powiatu. Radni nad odwołaniem przewodniczącego głosowali tradycyjnie, co oznacza, że każdy radny dostał kartę do głosowania i po wypełnieniu wrzucił ją do zaplombowanej urny.

 

Na głosowało 22 radnych. Za pozostawieniem dotychczasowego przewodniczącego było 9 radnych. Za odwołaniem Mirosława Waląga zagłosowało 12 radnych. Jeden głos był nieważny. Teraz Mirosław Waląg jest już zwykłym radnym.

 

Nowym przewodniczącym rady powiatu został Witold Kochan, kiedyś poseł na Sejm, burmistrz Gorlic, starosta gorlicki, a nawet wojewoda małopolski. Witold Kochan w wyborach nie miał konkurenta. Za wyborem Kochana było 12 radnych, jeden głos był nieważny, a dziewięciu radnych było przeciwnych.

 

Mamy nadzieję, że teraz praca rady jak i całego powiatu gorlickiego wróci do normalności, bo mieszkańcy powiatu tego oczekują.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM