Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Remonty dróg z Tarczy dla Samorządów

  • Dodano: czwartek, 01 październik 2020 16:47
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2603

Trzy odcinki dróg o łącznej długości 3400 metrów na terenie gminy Moszczenica zostaną wyremontowane z programu Fundusz Inwestycji Lokalnych, czyli tak zwanej Tarczy dla Samorządów.

 

O Funduszu Inwestycji Samorządowych #TARCZADLASAMORZĄDÓW na łamach naszego portalu pisaliśmy 25 czerwca bieżącego roku: https://www.moszczenica.info/wiadomosci/905-prawie-poltorej-miliona-zlotych-dla-gminy-moszczenica-z-tarczy-dla-samorzadow.html

 

„- Gmina Moszczenica złożyła wniosek do rządowego programu Funduszu Inwestycji Lokalnych, co zaowocowało pozyskaniem kwoty 1 421 032 zł. We wrześniu całość wnioskowanej kwoty znalazła się na koncie gminy.” – mówi w rozmowie z nami Jerzy Wałęga, wójt gminy Moszczenica.

 

Samorząd postanowił przeznaczyć otrzymane środki na remont dróg, które pilnie tego wymagają. Przetargi już ogłoszono.

 

„- Ogłosiliśmy już przetargi na gruntowną modernizację trzech dróg gminnych. Są to drogi na ul. Podlesie w Staszkówce(1118m), ul. Krakowska w Moszczenicy(1811m) i ul. Trudna w Moszczenicy(475m). Procedura przetargowa trwa i przewidujemy, że do połowy października podpiszemy umowę z wykonawcą. Jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów, to początek prac również w tym miesiącu.” – dodaje wójt Jerzy Wałęga.

 

Całą inwestycja ma zostać wykonana i rozliczona do końca bieżącego roku. Wartość tych zadań to 1 mln złotych.

 

„- Wybór tych dróg nie był przypadkowy. Celem gminy jest poprawa dostępu mieszkańców odległych przysiółków do drogi głównej i lepsza komunikacja z siedzibą gminy.” – kończy wójt Jerzy Wałęga.

 

Na koniec grzechem było by nie wspomnieć, o osobie, która próbuje wprowadzić mieszkańców Moszczenicy w błąd wypisując w internecie pytania i snując domysły, że Wójt nie potrafił tych pieniędzy wyegzekwować. Autor tego wpisu nie raczył się nawet pofatygować, aby napisać, jaka kwota z Funduszu Inwestycji Lokalnych została przyznana gminie Moszczenica. To kolejny ślepy strzał w kierunku samorządu gminy Moszczenica osoby podpisującej się „MM.”.

Komentarze  
-1 #2 Jerzy Wałęga 2020-10-02 11:26
Droga na Wiatrówki jest w dobrym stanie na długości do lasu. Pogranicze z Łużną jest żwirowe. Tam udało się gminie uregulować stany prawne kilku działek, ale jeszcze ostatni odcinek nie jest gminy, lecz prywatnego właściciela. Dotychczasowe starania nie powiodły się. Będziemy nadal negocjować te zmiany.
Cytować
+4 #1 Maniek 2020-10-01 17:25
A kiedy droga na Wiatrowkach bedzie zrobiona? Inne drogi poprawiajom kladom nowe na stare . A na Wiatrowkach ani rusz. Dwóch włascicieli posesji na Wiatrówkach w tym roku oddalo fosy i drogi na rzecz gminy by ułatwic zrobienie drogi
Cytować
Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM