Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Wesela to raptem ponad 1,6% wszystkich zakażeń. Ministrowie kłamią mówiąc o 15%!

  • Dodano: wtorek, 29 wrzesień 2020 16:10
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 3452

Temat wesel po dzisiejszej konferencji ministra zdrowia wraca na wokandę. Ministrowie zdrowia mówią, że wesela to 10%, a nawet 15% wszystkich zakażeń, co jest nieprawdą. Czy ministrowie nie zapoznali się ze statystykami?

 

Dziś z Ministerstwa Zdrowia otrzymaliśmy kolejną odpowiedź na wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Jak widać, okazało się, że Sanepidy prowadzą jednak statystyki i Ministerstwu Zdrowia udało się je pozyskać.

 

Z odpowiedzi Ministerstwa Zdrowia wynika, że liczba zakażeń z wesel na dzień 10 września 2020 roku to raptem 1162 uczestników tych imprez. W tym miejscu należy podkreślić, że na dzień 10 września 2020 roku wszystkich zakażeń w Polsce odnotowano 72 453. Po raz kolejny trzeba zdementować kłamstwa podawane przez ministrów w mediach ogólnopolskich! Matematyka mówi jasno, że wesela to raptem 1,6% wszystkich zakażeń!

 

Po raz kolejny pytamy, skąd ministrowie biorą liczby typu 10 czy 15%? Dlaczego nieprawdziwe liczby podawane są w ogólnopolskich mediach? Jeśli ministrowie maja problemy z liczeniem to może pora zasięgnąć korepetycji z matematyki? A może wystarczy skorzystać tylko z kalkulatorów dostępnych w internecie?

 

Poprzedni artykuł: https://www.moszczenica.info/wiadomosci/972-medialna-nagonka-na-wesela-czyli-stos-klamstw-mamy-odpowiedz-mz.html

 

W tym momencie wprowadzenie nowych obostrzeń jest niemal równe z tym, że po raz kolejny będą odwoływane imprezy. Zamkniętych zostanie wiele firm, które niejednokrotnie stanowiły jedyne źródło utrzymania rodzin. Rząd nie przewiduje już pomocy dla przedsiębiorców.

 

Czy nasi rządzący mają pojęcie o funkcjonowaniu gospodarki? Czy tak trudno pomyśleć, że aby człowiek mógł wydać i zapłacić podatek to musi pieniądze zarobić? Jak widać niektórym myślenie zwyczajnie sprawia ból.

 

 

Komentarze  
0 #1 Paweł 2020-09-29 21:44
Dzisiaj otrzymałem odpowiedź na maila wysłanego 4 września. Także to chyba najbardziej aktualne bo z dzisiaj.

Z informacji posiadanych przez Urząd wynika, że na dzień 29 września br. liczba przypadków potwierdzonych zakażeniem w Polsce wynosiła 1315 przypadków COVID-19 wśród weselników. W Polsce cały czas obowiązuje stan epidemii, w związku z czym ważne jest zachowanie wszystkich osób i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, by ograniczyć jego transfer.

Podstawą działań prewencyjnych jest:

• dystans społeczny,
• dezynfekcja i częste mycie rąk,
• zasłaniania nosa i ust.


Z wyrazami szacunku

Magda Mazurek
Cytować
Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM