Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA
PIO

Czy Rada Powiatu się odbędzie? Wicestarosta zapowiada zerwanie kworum!

  • Dodano: środa, 16 wrzesień 2020 09:31
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 568

Sytuacja w Radzie Powiatu Gorlickiego jest fatalna i zmienia się bardzo dynamicznie. Od maja bieżącego roku trwa XVIII Sesja Rady, która była już trzy razy wznawiana. Jak będzie wyglądać czwarta część obrad?


Na poprzedniej sesji radni przegłosowali zupełnie nowy porządek obrad, który zawiera zapis, że kolejne wznowienie sesji nastąpi w pierwszym dniu roboczym po uprawomocnieniu się zmian w regulaminie. Chodzi tutaj o zmianę na stanowisku przewodniczącego rady.

 

„- Zapis jest bardzo precyzyjny i nie ma tu miejsca na interpretację.” – mówi Stanisław Kaszyk, wicestarosta i radny powiatu gorlickiego.

 

Kolejne wznowienie obrad powinno rozpocząć się 21 września 2020 roku o godzinie 10 rano. Przewodniczący Mirosław Waląg na ostatniej sesji zapowiedział, że wznowienie obrad nastąpi 17 września. Dla radnych, którzy chcą odwołania przewodniczącego cel jego działania jest bardzo prosty: przewodniczący Mirosław Waląg chce uniknąć głosowania za pozbawieniem go funkcji szefa rady.

 

W tym miejscu należy podkreślić, że pozbawienie Mirosława Waląga funkcji szefa rady powiatu to także pozbawienie niemałych pieniędzy, które co miesiąc spływają na konto przewodniczącego. Przypomnijmy, że chodzi o kwotę 2276 złotych miesięcznie.

 

Wicestarosta i radni podkreślają, że dla nich termin jest jeden, 21 września 2020 roku. Jest to wspólna decyzja trzynastu radnych, którzy podpisali się pod wnioskiem o zmianę przewodniczącego. Stanisław Kaszyk zapowiada, że jutro tj. 17 września radni nie będą uczestniczyć w sesji.

 

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM