Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Cmentarz w Moszczenicy na celowniku wandali?

  • Dodano: wtorek, 15 wrzesień 2020 09:33
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1827

Dziś rano na naszą skrzynkę redakcyjną otrzymaliśmy e-maila od naszego czytelnika z prośbą o poruszenie sprawy dewastacji nagrobków na cmentarzu w Moszczenicy. Jest to kolejna taka wiadomość w ostatnim czasie.


„- W nocy z soboty na niedzielę zdewastowano nagrobek mojego Taty.” – pisze w e-mailu do nas Pan Bogusław.


„- Proszę się zainteresować problemem braku monitoringu moszczeńskiego komunalnego cmentarza. Kradzieże się zdarzają.” – dodaje Pan Bogusław.

 

Sprawa jest poważna i problemowi należy stawić czoła. Z racji tego, że cmentarz należy do Gminy postanowiliśmy zadzwonić do Wójta Jerzego Wałęgi i poinformować o sprawie, oraz spróbować znaleźć rozwiązanie problemu.


„- Do mnie też dotarła informacja o zdewastowaniu nagrobka. Przede wszystkim sprawy trzeba zgłaszać na policję. Niestety, do nas docierają informacje, że zdarzają się też kradzieże. Nie potrafię jednak zrozumieć, jaki jest cel takich działań? Bodajże rok temu z jednego grobu skradziono krzyż. Monitoring jest potrzebny i już niebawem będzie założony. Kilka kamer powinno zdecydowanie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa cmentarza.” – mówi w rozmowie z nami Jerzy Wałęga Wójt gminy Moszczenica.

 

Pan Bogusław zwrócił uwagę również na drewnianą kaplicę, która jest wyjątkowym zabytkiem w naszej gminie. Aż strach pomyśleć, że ktoś mógłby ją zniszczyć. Kaplica która jest własnością parafii, zabezpieczona jest alarmem i czujnikami dymu. A już za kilkanaście dni obserwowana będzie przez obiektywy kamer.

 

Pojawia się pytanie, co w głowie ma, albo czego w głowie nie ma osoba, która idzie na cmentarz, dewastuje groby i kradnie?

 

Apelujemy, aby wszelkie dewastacje i podejrzane zachowania na cmentarzu komunalnym w Moszczenicy zgłaszać do Dzielnicowego lub bezpośrednio na Komendę Powiatową Policji w Gorlicach.

Komentarze  
+3 #2 kolo 2020-09-15 11:01
w Gorlicach dopiero jedna z pan chodzi i kradnie nawet wklady wylewa na grobowiec lub kostke i bierze ze soba prawie cale niedawno zapalone i kwiaty i znicze.
Cytować
+4 #1 Gość 2020-09-15 09:43
Podobny problem jest w Staszkowce na cmentarzu w poorzednim roku skradziono 3 krzyże z cmentarza
Cytować
Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM