Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Nieżyjąca od 10 lat z wynikiem pozytywnym na koronawirusa!

  • Dodano: poniedziałek, 14 wrzesień 2020 10:01
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 5344

O nieprawidłowościach związanych z pandemią koronawirusa na naszym portalu pisaliśmy sporo i dziś niestety musimy opisać kolejny absurd. Informacja o tym, że nieżyjąca od 10 lat mieszkanka powiatu gorlickiego otrzymała wynik pozytywny na obecność koronawirusa była dla nas sporym zaskoczeniem.

 

Na naszą redakcyjną skrzynkę przyszła wiadomość od Czytelnika, który prosił o zachowanie anonimowości i rzecz jasna szanujemy to.


„Dzień dobry, chciałbym opisać pewną sytuację związaną z odbywaną przez moją rodzinę kwarantanną.” – zaczyna nasz Rozmówca.

 

„- W związku z kontaktem mojego brata z osobą rzekomo zarażoną w okresie między 15 a 20 sierpnia skontaktował się z nami sanepid i nakazał nam odbycie kwarantanny mającej trwać 10 dni, od 28 sierpnia do 7 września. Gorlicki sanepid poprosił o zgłoszenie osób zamieszkujących pod naszym adresem. W wyniku serii pomyłek i nieporozumień do listy trafiła nasza świętej pamięci babcia. Po kilku dniach przyszedł czas na wykonanie testów, które wykonywane są w punkcie pobrań wymazów. Jak się okazało, Panowie pobierający wymazy mieli przygotowany test dla martwej od wielu lat babci. Siłą rzeczy nie było jednak możliwości, żeby babci pobrano wymaz, no, bo od 10 lat nie żyje. Parę dni później dotarły do nas wyniki testów, jednak nie spodziewaliśmy się, że otrzymamy wynik testu babci. Żeby było ciekawiej, wynik jest dodatni, natomiast całą reszta domowników wynik ma ujemny. Jakim cudem?” – opisuje sytuację Rozmówca.

 

Wymaz pobrany został końcem sierpnia 2020 roku, więc sprawa jest świeża. Data urodzenia babci się zgadza, problem tylko w tym że babcia nie żyje od 10 lat. Kobieta zmarła końcem 2010 roku. Szanujemy prośbę naszego Czytelnika i nie będziemy tu podawać dokładnych dat.

 

„- To, co się dzieje to jakaś masakra. Moje zaufanie dla organów państwowych nieustannie maleje.” – dodaje nasz Rozmówca.

 

Trzeba przyznać że, w ostatnich miesiącach zaufanie do Sanepidów i służby zdrowia znacząco spadło i tutaj nie ma się, co dziwić. Jak traktować pandemię poważnie, skoro dzieją się takie rzeczy? Podobnie było w przypadku górników. Takie same sytuacje miały także miejsce w Nowym Sączu, gdzie zauważone przez nas nieprawidłowości i łamanie prawa zgłosiliśmy do prokuratury. Na chwilę obecną wiemy, że w przypadku Nowego Sącza postępowanie wyjaśniające prowadzi Prokuratura Rejonowa w Limanowej.

 

Jak wyjaśnić przypadek, który spotkał rodzinę naszego Czytelnika? Kto zawinił? Kto powinien ponieść za to konsekwencję? Niestety, takie pytania są bardzo trudne i zapewne zostaną bez odpowiedzi. Oczywiście pomyłki się zdarzają, jednak jak można zbadać wymaz którego nie było? A co jeśli wymazy pomylono i przez kogoś błąd osoba zarażona otrzymała wynik negatywny?

 

Taka sytuacja jest potwierdzeniem tego, że w punktach pobierania wymazów pracują osoby niekompetentne. Jeden z naszych czytelników mówił, że w Nowym Sączu nikt nie sprawdzał czy do pobrania wymazu przyjechała właściwa osoba. Czy podobnie jest w Gorlicach? Kogo próbkę zbadało laboratorium?

 

W tym miejscu należy jeszcze podkreślić, że rząd Prawa i Sprawiedliwości funduje nam nowe przepisy, dzięki czemu urzędnicy, funkcjonariusze policji i lekarze będą bezkarni.

 

Szanowni Państwo, wyobraźcie sobie fakt, że jeśli lekarz odmówi pomocy, bo podejrzewa u kogoś koronawirusa to nie poniesie z tego tytułu konsekwencji. Podobnie będzie w przypadku policjanta, który będzie nad wyraz interpretował prawo i pobije nas za brak maseczki…

 

Komentarze  
0 #3 Agnieszka 2020-09-15 09:33
Kolejny błąd to wiek, skoro z peselu widoczna jest data 1928 to wiek to 92 lata a nie 82 coś tu nie gra...
Cytować
+1 #2 Lukasz 2020-09-14 23:33
Skoro sanepid dokonal ekshumacji i wynik testu wyszedl im pozytywny to ten straszny wirus wcale nie jest taki nowy tylko jest z nami dekady, no chyba że inna wersja wchodzi w gre, pompowanie pozytywnych wynikow, jak jacys egipscy kaplani, ze utrzymywac poddanych w ryzach.
https://pubmedinfo.org/2020/08/04/testy-pcr-na-covid-19-z-naukowego-punktu-widzenia-sa-pozbawione-sensu/
Cytować
+4 #1 Anka 2020-09-14 11:17
Służba zdrowia nigdy nie była na wysokim poziomie ale teraz to jest kpina. Mama dzwoni w czwartek do ośrodka,rozmawia z lekarzem który ja informuje ze tele porada odbędzie się dopiero w poniedziałek między 8a9 godz. Jest godz 11 nikt nie zadzwonił, dzwoniąc do ośrodka nikt nie odbiera.Krwi do badań nie pobierają ale druga strona ośrodka gdzie są inni lekarze pan Gsluszka tam krew bez problemu pobierają. Zaznaczę ze ów pielęgniarki chodza po sklepach, spotykają się ze znajomymi, wyjeżdżają na wycieczki i tam się nie boja ale w ośrodku się boja. To jest chore po co składki odprowadzamy, sory nie przyjmują bo ludzie ponoć z głupotami przyjezdzaja ale jeżeli w ośrodku zdrowia pomocy nie dostają to się nie dziwie ze jadą na sor. I od tak się karawana kreci a w ośrodkach luz.Teraz chyba trzeba nwm kolizje spowodować bo wtedy jedzie 3 karetki w momencie gdy ktoś nie groźnie do rowu wjedzie ale jeżeli zgłaszasz ze ktoś ma wysokie ciśnienie, ktoś zasłabł słyszy się ze nie przyjada. Długo tak ludzie nie pociągną bo się psychicznie wykończą.Przysiega lekarska chyba nic nie znaczy. Pozdrawiam, gratuluje odwagi i wielkie dzięki ze poruszacie ludzie dramaty większe lub mniejsze a nie powielacie tych kłamstw cowidowych. Mieszkanka Ropy.
Cytować
Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM