Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Sprzedawco, odmawiając sprzedaży popełniasz wykroczenie! Rozporządzenia Rady Ministrów są niepodpisane!

  • Dodano: wtorek, 08 wrzesień 2020 20:06
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2225

W ostatnich dniach coraz częściej słyszy się, że sprzedawca odmawia sprzedaży, bo ktoś nie ma „cudownej” maseczki. W tym miejscu mamy złą wiadomość, gdyż sprzedawca popełnia wykroczenie z Art. 135 Kodeksu Wykroczeń.

 

Jeśli ktoś myśli, że kawałek szmatki zwany maseczką chroni nas czy kogokolwiek innego to po prostu jest w błędzie. O tym, że maseczki nic nie dają przekonali się już Holendrzy i Czesi. Dziwne jest, że nie przekonali się wszyscy Polacy, choćby po tym, że z maseczek śmiał się były Minister Zdrowia Łukasz Szumowski.

 

Wczoraj w wywiadzie dla Radia Zet o tym, że maseczki nie chronią, tylko mają przypominać o pandemii mówił Jarosław Pinkas – Główny Inspektor Sanitarny. Swoją drogą, Szumowskiego już nie ma i dziwne jest, że Pan Pinkas, który również odpłynął nadal jest Głównym Inspektorem Sanitarnym.

 

Wróćmy jednak do sedna sprawy, a mianowicie do tego, że niektórzy sprzedawcy zamiast wykonywać to, co do nich należy bawią się w szeryfów, próbując wymusić na obywatelach zakładanie szmatek na twarz. W tym miejscu należy zwrócić uwagę na fakt, że od egzekwowania prawa jest policja i sądy, a nie sprzedawca. Odmawiając okazania towaru i sprzedaży sprzedawca popełnia wykroczenie.

 

Art. 135 Kodeksu Wykroczeń mówi jasno:
„Ukrywanie towaru przed nabywcą lub odmawianie jego sprzedaży.
Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny.”

 

Sąd w Suwałkach nałożył na ekspedientkę grzywnę w wysokości 100 zł. Sprzedawczyni twierdzi, że miała powód, aby nie obsłużyć klientki w obawie o zdrowie swoje i innych klientów. Trzeba powiedzieć, że ekspedientka odpłynęła w rzece covidowej propagandy.

 

Na pochwałę zasługuje postawa Policjantów z Piaseczna, którzy wczoraj zostali wezwani do jednego ze sklepów, gdzie sprzedawca odmówił kobiecie sprzedaży. Policjanci bez wahania wystawili sprzedawcy mandat, po czym kobieta mogła już swobodnie zrobić zakupy.

 

Warto zwrócić uwagę na to, że Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 roku nie zostało podpisane, co możecie sprawdzić Państwo tutaj: https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12336861

 

Należy dodać, że podobnie było z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 kwietnia 2020 roku, które również do dnia dzisiejszego nie jest podpisane! Oczywiście można sprawdzić to tutaj: https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12333254


Jak widać wiele ludzi dało się medialnej nagonce, a Premier Mateusz Morawiecki jest czysty jak łza, bo w świetle prawa nie podpisał, żadnego rozporządzenia, które łamie Konstytucję RP. Jak wiemy ograniczenia, nakazy i zakazy nie mają racji bytu bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego.

 

Szanowni Państwo pojawiło się już zbyt wiele wątpliwości i przekrętów, aby nadal wierzyć w pandemię. Pora otworzyć oczy i nie dać się medialnej manipulacji, choć jak sami widzimy Polsat i TVP zaczynają mówić, o tym, że testy są fałszywe.

 

Zwróćmy jeszcze uwagę na osoby, które przed sklepem spoconą ręką z kieszeni spodni, gdzie trzymają telefon lub klucze do samochodu wyciągają jednorazową maseczkę i zakładają na twarz. Pomijamy fakt, że spora część osób maseczki jednorazowe używa wielokrotnie, a na opakowaniu pisze wyraźnie, że maseczka nie stanowi środka ochrony indywidualnej.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM