Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

UWAGA! Nie ma nakazu noszenia maseczek! Sanepid w Gdyni odpowiada!

  • Dodano: poniedziałek, 31 sierpień 2020 17:43
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1767

O tym, że obostrzenia wprowadzone Rozporządzeniem Rady Ministrów to tylko zalecania alarmują od dłuższego czasu prawnicy. Niestety ogólnopolskie media mają za zadanie ogłupić i zastraszyć społeczeństwo, co w niektórych przypadkach idzie całkiem dobrze.

 

Dziś w nasze ręce trafiła odpowiedź Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdyni w sprawie zasłaniania nosa i ust. W e-mailu czytamy:


„Jak wynika z obecnego stanu prawnego nakaz noszenia maseczek nie stanowi nakazu, którego naruszenie jest sankcjonowane karami wymienionymi w art. 48a ust.1 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi tj. z dnia 6 czerwca 2019 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1339 ze zm.). Tym samym organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nie mają umocowania prawnego do nakładania kar pienionych z naruszenie nakazu noszenia maseczek.”.

 

Sytuacja ta jasno pokazuje, że wszelkie limity, nakazy i zakazy w związku z pandemią to fikcja. To wszystko wyjaśniałoby też zachowania naszych polityków, którzy doskonale wiedzą, co jest grane. Niestety, rządzący dali pokaz tego jak łatwo sterować zastraszonym społeczeństwem. Na myśl przychodzi taki mem, w którym to pisze, że czołganie się po ziemi zmniejsza ryzyko zakażenia się koronawirusem i na obrazku widzimy czołgających się ludzi.

 

Na koniec proszę zwrócić uwagę na wypowiedzi naszych rządzących, którzy ostrożnie wypowiadają się o swoich Rozporządzeniach i używają słowa „zalecenia”.

 

„Burza po opublikowaniu zdjęcia Mateusza Morawieckiego w kinie bez maseczki. Wolno mu więcej? - Każdy, kto rekomenduje określone przepisy i zachowania, powinien ich przestrzegać. Nie znam tego przypadku, nie widziałem tego zdjęcia, ale jeżeli tak było, to powtarzam, że każdy obywatel, czy to jest prezydent, czy premier, poseł ma obowiązek przestrzegać zaleceń” - powiedział w programie "Tłit" Janusz Kowalski, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów

 

Poniżej zrzut ekranu odpowiedzi PSSE w Gdyni.

 

Komentarze  
+1 #3 weryfikuje.pl 2020-09-01 09:56
Jest dla mnie totalnym szokiem, co się dzieje w naszym kraju od wielu miesięcy. Ale nawet bardziej od tego co robią władze, przykre jest zachowanie obywateli. Nie liczą się ich prawa jako wolnych obywateli w wolnym kraju. Nie liczą się aktualne przepisy. Nie liczą się rzetelne i obiektywne statystyki. Histeria i brak logicznego myślenia na każdym kroku. Mierność argumentacji sprowadzająca się głównie do straszenia śmiercią. Brak jakiejkolwiek rozsądnej weryfikacji tego co się czyta...

Informacje takie jak powyższa, są nam niezmiernie potrzebne, choć niestety zapewne trafią do mniejszości. Niestety.

Zapraszam też na swoją stronę po rzetelne informacje na temat sytuacji związanej z koronawirusem. Pozdrawiam
Cytować
+3 #2 D.Markowicz 2020-08-31 18:46
Cytuję Henryk:
Po co to Pan robi


Panie Henryku, co to za pytanie? Obnażam kłamstwa które serwują nam media takie jak onet, tvn itp. Pokazujemy prawdę. Robię to po to, aby ludzie włączyli myślenie i nie dali traktować się jak bydło.

Premier i Minister jeden z drugim mają gdzieś swoje zalecenia... No racja bo to są tylko zalecenia! Szkoda tylko, że ludzie dali się zastraszyć. Wstyd co się dzieje na tym świecie.
Cytować
-2 #1 Henryk 2020-08-31 18:22
Po co to Pan robi
Cytować
Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM