Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

UWAGA! Nie ma nakazu noszenia maseczek! Sanepid w Gdyni odpowiada!

  • Dodano: poniedziałek, 31 sierpień 2020 17:43
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2210

O tym, że obostrzenia wprowadzone Rozporządzeniem Rady Ministrów to tylko zalecania alarmują od dłuższego czasu prawnicy. Niestety ogólnopolskie media mają za zadanie ogłupić i zastraszyć społeczeństwo, co w niektórych przypadkach idzie całkiem dobrze.

 

Dziś w nasze ręce trafiła odpowiedź Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdyni w sprawie zasłaniania nosa i ust. W e-mailu czytamy:


„Jak wynika z obecnego stanu prawnego nakaz noszenia maseczek nie stanowi nakazu, którego naruszenie jest sankcjonowane karami wymienionymi w art. 48a ust.1 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi tj. z dnia 6 czerwca 2019 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1339 ze zm.). Tym samym organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nie mają umocowania prawnego do nakładania kar pienionych z naruszenie nakazu noszenia maseczek.”.

 

Sytuacja ta jasno pokazuje, że wszelkie limity, nakazy i zakazy w związku z pandemią to fikcja. To wszystko wyjaśniałoby też zachowania naszych polityków, którzy doskonale wiedzą, co jest grane. Niestety, rządzący dali pokaz tego jak łatwo sterować zastraszonym społeczeństwem. Na myśl przychodzi taki mem, w którym to pisze, że czołganie się po ziemi zmniejsza ryzyko zakażenia się koronawirusem i na obrazku widzimy czołgających się ludzi.

 

Na koniec proszę zwrócić uwagę na wypowiedzi naszych rządzących, którzy ostrożnie wypowiadają się o swoich Rozporządzeniach i używają słowa „zalecenia”.

 

„Burza po opublikowaniu zdjęcia Mateusza Morawieckiego w kinie bez maseczki. Wolno mu więcej? - Każdy, kto rekomenduje określone przepisy i zachowania, powinien ich przestrzegać. Nie znam tego przypadku, nie widziałem tego zdjęcia, ale jeżeli tak było, to powtarzam, że każdy obywatel, czy to jest prezydent, czy premier, poseł ma obowiązek przestrzegać zaleceń” - powiedział w programie "Tłit" Janusz Kowalski, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów

 

Poniżej zrzut ekranu odpowiedzi PSSE w Gdyni.

 

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Szafir
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM