Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Stypendia i Szpitalna Apteka zagrożone, bo Sesja nadal nie wznowiona!

  • Dodano: piątek, 31 lipiec 2020 16:28
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 794

Dnia 29 lipca 2020r. w związku z tym, że Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Mirosław Waląg nie odpowiedział na kilka naszych pytań postanowiliśmy napisać do Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego Romana Dziubiny. Pan Dziubina odpowiedział błyskawiczne, bo zdaje sobie sprawę z tego, że sytuacja jest poważna. Zagrożone są stypendia i szpitalna apteka!

 

W odpowiedzi od Wiceprzewodniczącego Romana Dziubiny czytamy, że nadal nie jest znana data wznowienia obrad z 28 maja 2020 roku. Stanowisko Wojewody Małopolskiego z dnia 1 lipca 2020 roku nie wskazuje na żadne przeszkody w kontynuowaniu Sesji, również w trybie stacjonarnym. Roman Dziubina podkreśla, że Przewodniczący Mirosław Waląg wbrew kilkukrotnym wezwaniom ze strony Zarządu i Radnych nie wskazał daty wznowienia obrad. Wiceprzewodniczący podkreśla również, że 25 czerwca 2020 roku minął termin zwołania kolejnej Sesji Rady Powiatu Gorlickiego.

 

Wiceprzewodniczący nie ma też dobrych wiadomości odnośnie stypendiów szkolnych dla najzdolniejszych uczniów z powiatu gorlickiego. Jeśli Rada Powiatu nie podejmie stosownej uchwały w pierwszej dekadzie sierpnia, to uczniowie zostaną pozbawieni stypendiów.

 

Wiceprzewodniczący podkreśla, że jeśli Rada Powiatu nie podejmie uchwały o zgodzie Rady na dalszą dzierżawę pomieszczeń szpitala pod siedzibę funkcjonującej tam od lat Apteki, to ta zostanie zamknięta a pracy pozbawionych zostanie 10 pracowników. Szpitalna apteka, to jedyna, która pracuje 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Tym samym Szpital utraci pomieszczania, które przynoszą dochód.

 

W tym miejscu pragniemy podkreślić, że Mirosław Waląg pobiera comiesięczne diety zryczałtowane w kwocie 2276 złotych, co daje 27 312 złotych rocznie. Tak drodzy Państwo, to są pieniądze publiczne, to są pieniądze nas podatników. Najgorsze jest to, że Rada Powiatu Gorlickiego jest sparaliżowana, a Pan Przewodniczący comiesięczne diety pobiera!

 

Jak sprawa się potoczy? Tego nie wiemy, ale wystosowaliśmy pismo do Wojewody Małopolskiego w tej sprawie, a także do Biura Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie. Nie można pozwolić, żeby przez takie działania pozbawiono uczniów stypendiów i zamknięto szpitalną aptekę.

 

Poniżej zamieszczamy nasze zapytanie i odpowiedź Wiceprzewodniczącego Romana Dziubiny.

1. Zapytanie Moszczenica Info do Wiceprzewodniczącego

2. Odpowiedź Wiceprzewodniczącego Romana Dziubiny

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM