Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Przewodniczący Mirosław Waląg nie udziela nam informacji!

  • Dodano: środa, 29 lipiec 2020 08:51
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 628

Przerwana Sesja Rady Powiatu Gorlickiego, uczniowie bez stypendiów, a teraz brak odpowiedzi na wniosek o udzielenie informacji publicznej. Czy Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Mirosław Waląg nadaje się na swoje stanowisko? Na to pytanie, każdy z nas chyba wyrobił swoją odpowiedź.

 

Rzec by można, że działania Przewodniczącego Mirosława Waląga są tragiczne w skutkach. Od 2 miesięcy tj. od 28 maja 2020 roku sparaliżowana jest praca Rady Powiatu Gorlickiego, a wszystko przez to, że Pan Przewodniczący nie może pogodzić się z tym, że większość radnych chce jego odwołania. Niestety, swoimi działaniami przewodniczący Mirosław Waląg pokazał, że Ci którzy chcą jego odwołania już dużo wcześniej ocenili jego pracę. My, jako wyborcy i media lokalne również mamy prawo do oceny i w tym wypadku od nas jest ona niedostateczna.

 

14 lipca 2020 roku o godzinie 7:35 na skrzynkę Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wysłaliśmy wniosek o udzielenie informacji publicznej, skierowany do Przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego Mirosława Waląga(wiadomości odczytane tego samego dnia o godzinie 7:50 i 8:10). We wniosku zadaliśmy pięć pytań, na które nasz Pan przewodniczący nie odpowiedział. Dokładnie wczoraj, tj. 28 lipca 2020 r. minęło 14 dni na udzielenie odpowiedzi. Przewodniczący co prawda nie jest organem i w opiniach sądów wychodzi na to, że na wniosek odpowiadać nie musi, może przekazać go jednak do Rady Powiatu, która jest organem i na wniosek powinna odpowiedzieć. Dlaczego Pan Przewodniczący nie chce odpowiadać na pytania lokalnych mediów, a zarazem wyborców z jego okręgu? W końcu to dzięki mieszkańcom powiatu gorlickiego Pan Waląg zasiadł w radzie powiatu gorlickiego.

 

Pytania nasze były następujące:
1. Czy to prawda, że Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego pobiera comiesięczne diety zryczałtowane? Jeśli tak, to, w jakiej wysokości są te diety(złotówki)?
2. Czy dieta zryczałtowana pobierania jest nawet, jeśli mamy do czynienia z zawieszoną sesją Rady Powiatu Gorlickiego?
3. Kiedy wznowione zostaną obrady i dlaczego zostały zawieszone?
4. Kiedy uczniowie mogą liczyć na stypendia?
5. Co Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego robił 10 lipca 2020 roku o godzinie 23:44 w miejscowości Łużna nieopodal zerwanego baneru Kandydata na Urząd Prezydenta Rafała Trzaskowskiego?

 

Dziś wyślemy kilka pytań do Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu i liczymy na to, że tym razem odpowiedź nadejdzie.

 

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM