Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Kolejny milion na kanalizację w Gminie Moszczenica!

  • Dodano: piątek, 10 lipiec 2020 08:37
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 619

To już pewne, że w Gminie Moszczenica będą kontynuowane prace przy rozbudowie sieci kanalizacyjnej. Na chwilę obecną kończy się zakres prac w Moszczenicy, a samorząd przymierza się do kolejnych w Staszkówce.


Gmina Moszczenica pozyskała na rozbudowę sieci kanalizacyjnej 1.081.608 zł z Programu Obszarów Wiejskich. Wójt Gminy Moszczenica Jerzy Wałęga w środę 8 lipca 2020 r. odebrał symboliczny czek podpisany przez Marszałka Witolda Kozłowskiego i Wicemarszałka Łukasza Smółkę.


„- Długość sieci kanalizacyjnej to 13 kilometrów. Do sieci podłączonych będzie 50 domów położonych w okolicach Patrii i Granic. Roboty będą w systemie zaprojektuj – wybuduj. Podobnie było w Moszczenicy i metoda ta bardzo dobrze się sprawdziła.” – mówi Jerzy Wałęga Wójt Gminy Moszczenica.


Jak się okazuje, kanalizacja w tym miejscu mogła być dużo wcześniej, jednak pojawili się tacy, co za wszelką cenę nie pozwolili ruszyć swoich gruntów. Dzięki takim ludziom, którzy powiedzmy wprost chcieliby zabrać ziemię do grobu, jedno z dofinansowań zostało już utracony. Przez kilku problematycznych mieszkańców cierpi grupa ponad 50 domostw.


„- Gmina konsekwentnie dąży do celu i postanowiliśmy zmienić przebieg planowanej sieci kanalizacyjnej. Udało nam się ominąć grunty, których właścicielami są bardzo problematyczni właściciele.” – dodaje Jerzy Wałęga.


Przetarg na realizacje zadania odbędzie się jeszcze w roku bieżącym, natomiast prace budowlane ruszą początkiem roku 2021. Wartość zadania szacowana jest na ponad 2 miliony, jednak cena ostateczna znana będzie po rozstrzygniętym postępowaniu przetargowym.


„- Gmina czeka na umowę finansową z Urzędem Marszałkowskim i bierzemy się do pracy.” – mówi Wójt Wałęga.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM