Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Rolniku! Jak opryski, to wieczorem – czytelnik przypomina!

  • Dodano: wtorek, 12 maj 2020 07:32
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1629

Jeden z naszych czytelników zwrócił uwagę na bardzo poważny problem, mianowicie chodzi o to żeby rolnicy opryskiwali swoje pola w godzinach wieczornych.

 

Pomimo epidemii wirusa, w polu pracować trzeba. Wyjechały traktory, a na nich rolnicy, którzy ciężko pracują i niejednokrotnie muszą wspomagać swoje uprawy opryskami. Warunki tego roku są ciężkie, ale nie wolno zapominać, że w tym czasie pracują także dużo mniejsze stworzenia, mowa oczywiście o pszczołach.

 

Nasz czytelnik przysłał nam zdjęcie zrobione w sobotę 9 maja o godzinie 12:53. Nie jest to złośliwość, czy też donos. Jest to po prostu zwykła prośba, aby swoje pola opryskiwać w godzinach wieczornych. Skutkiem opryskiwania w godzinach południowych jest narażanie na śmierć bardzo pożytecznych pszczół. O skutkach rozpisywać się nie trzeba, gdyż brak pszczół to brak miodu lub kwitnące drzewa, które nie zaowocują.

 

Rolniku! Apelujemy o to, aby opryski stosować w godzinach wieczornych.

Komentarze  
0 #4 RichardBessyAH 2020-05-30 04:08
Everyone loves what you guys are up too. Such clever work and reporting! Keep up the excellent works guys I've incorporated you guys to my blogroll. ga upp i vikt under mens ga upp i vikt under mens
Cytować
+10 #3 ROLNIK 2020-05-12 11:42
Ogarnijcie się to że widać ciągnik + opryskiwacz to nic nie znaczy... może byś wykonywane nawozenie dolistne mikroelemntami itd. A jeśli ktoś wykonuje taki zabieg to ma też odpowiednie szkolenie i doskonale wie kiedy można wykonywac pryski herbicydami fungicydami i insektycydami bo na szkoleniach jest o tym mówione.
Pozdrawiam. :P ;-)
Cytować
-2 #2 Wioletta 2020-05-12 09:33
Brawo i czapka z głowy za artykuł. Ja już od dawna z tym walczę, ale bez skutku, tylko wrogów sobie narobię. Też mam zdjęcia. Jeszcze raz dziękuję
Cytować
+9 #1 Anoninowy 2020-05-12 09:23
Skoro szanowny czytelnik zgłasza takie coś do państwa to niech pierwsze się upewni czy to jest akurat oprysk czy nie wpadł na to że można również nawozy dolistne i mikroelementy. Które też rośliną są potrzebne.
Cytować
Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM