Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Od poniedziałku wraca Libropol

  • Dodano: piątek, 08 maj 2020 11:29
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1034

Od najbliższego poniedziałku 11 maja 2020 r. do gminy Moszczenica wracają kursy autobusowe firmy Libropol łączące Staszkówkę, Moszczenicę i Turzę z Gorlicami.

 

Firma Libropol podobnie, jaki inne przedsiębiorstwa została dotknięta skutkami koronawirusa. Jazda 60 osobowym autobusem żeby przewieźć maksymalnie piętnastu pasażerów zwyczajnie stała się nieopłacalna.

 

„- W odpowiedzi na pismo z dnia 24.04. 2020r. informuję, że w związku z polepszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju, a tym samym znoszeniem obostrzeń wprowadzonych przez Rząd planujemy od dnia 11.05.2020 r. (poniedziałek) ponownie uruchomić obsługę komunikacyjną na liniach Staszkówka – Moszczenica – Gorlice, Turza – Moszczenica – Gorlice…” – czytamy w piśmie do Gminy Moszczenica wysłanym 4 maja przez firmę Libropol.

 

„- Chcąc jednak ponownie świadczyć usługi przewozowe na tych trasach prosimy o przyjęcie jednoznacznego stanowiska czy umowa z Miejskim Zakładem Komunikacyjnym w Gorlicach zostanie przedłużona i czy MZK Gorlice będzie realizować kursy na trasie Staszkówka – Gorlice od dnia 11.05.2020 r. po rozpoczęciu przez naszą firmę przewozów na wspomnianych trasach, co w tym momencie mogę zadeklarować, gdyż w tak trudnym momencie, w jakim się wszyscy znaleźliśmy przez epidemie COVID-19 nie chcemy wprowadzać dodatkowej konkurencji dla przewoźnika, który w tym momencie realizuje przewozy na tej trasie.” – czytamy dalej w piśmie od firmy Libropol.

 

W tym wypadku, każdy, kto choć trochę miał do czynienia z biznesem firmę Libropol powinien zrozumieć. Firma to prywatny przewoźnik, który nie jest dotowany przez samorządy. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że z roku na rok rosną koszty ZUS, pensja minimalna, podatki, cena paliwa i stos innych opłat. Na to przedsiębiorcy nie mają wpływu, a logicznym jest, że wszystkie podwyżki na koniec odczuwa klient końcowy.

 

„- Jestem po rozmowie z Libropolem i MZK. Od poniedziałku Libropol wznawia kursy i to bardzo dobra wiadomość. Dziękujemy przewoźnikowi za przywrócenie większości połączeń.” – mówi w rozmowie z nami Jerzy Wałęga Wójt gminy Moszczenica.

 

Libropol będzie jeździł według poniższego rozkładu jazdy:


LINIA GORLICE – ZAGÓRZANY – STASZKÓWKA (z wjazdem każdym kursem do TURZY)
- odjazdy z Gorlic do Staszkówki: 6:02; 9:26; 11:39; 14:05; 18:10; 22:02;
- odjazdy ze Staszkówki do Gorlic: 4:55; 6:53; 10:35; 12:39; 17:25; 20:57;

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM