Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA
Hudzik GÓRA

Rada Gminy z pomocą dla lokalnych przedsiębiorców

  • Dodano: czwartek, 30 kwiecień 2020 18:10
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 880

Pomimo epidemii koronawirusa w środę 29 kwietnia bieżącego roku odbyła się Sesja Rady Gminy Moszczenica. Obrady zdominowane były tematami związanymi z sytuacją epidemiczną w naszym kraju.


Radni gminy Moszczenica w maseczkach, rękawiczkach i przy zachowaniu bezpiecznych odległości pochylali się nad przygotowanymi rozwiązaniami prawnymi dla mieszkańców i przedsiębiorców z gminy Moszczenica.

 

Zadecydowano także o wsparciu środowisk, które walczą z chorobą COVID-19. Rada gminy przegłosowała dwie uchwały, w tym jedna to wsparcie gorlickiego szpitala w kwocie 55 tysięcy złotych na zakup respiratora, a druga to wsparcie Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach w kwocie 8 tysięcy złotych na zakup samochodu służbowego. W obydwóch przypadkach, środki są zagwarantowane w budżecie gminy.

 

„- Najważniejszym temat obrad, to plan wsparcia przedsiębiorców. System trzech uchwał dotyczy przedłużenia terminów płatności rat podatku od nieruchomości do 30 września bieżącego roku, zwolnienia z podatku od nieruchomości przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z COVID 19, a także zmiany wysokości stawek podatku od środków transportowych na terenie naszej gminy, gdzie wszystkie pozycje ulegają zmianie do symbolicznej złotówki lub do minimalnych stawek ustanowionych ministerialnie.” – mówi Jerzy Wałęga Wójt gminy Moszczenica.

 

„- Należy tutaj dodać, że przedsiębiorcy, aby uzyskać preferencje podatkowe powinni złożyć tylko prostą deklaracje, która zawiera oświadczenie o pogorszonej sytuacji finansowej swojej firmy. Jest to system odformalizowany, bez żadnych dowodów, załączników i zaświadczeń.” – dodaje Jerzy Wałęga

 

Na skutek zastosowanych preferencji, gmina Moszczenica szacuje zmniejszenie dochodów o około 100 tysięcy złotych. Niektórzy przedsiębiorcy skorzystają kilkaset złotych a inni nawet 20-30 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM