Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Cztery osoby z powiatu wyzdrowiały – RAPORT KORONAWIRUS

  • Dodano: sobota, 25 kwiecień 2020 08:00
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 541

W powiecie gorlickim na dzień 24 kwietnia 2020 mamy już cztery osoby, które wróciły do zdrowia po zakażeniu koronawirusem. Badania laboratoryjne dały u nich wynik ujemny.


Osoby z naszego powiatu to rodzina z Libuszy. Większość z nich przebywała w izolacji domowej i przeszli chorobę niemal bezobjawowo. W najgorszej sytuacji był gorlicki „pacjent zero”, który przez inne choroby miał bardzo obniżoną odporność, jednak jego organizm z wirusem poradził sobie bez najmniejszych problemów.


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach informuje, że na dzień 24 kwietnia 2020r. na godzinę 13:00 w śród mieszkańców powiatu gorlickiego potwierdzono łącznie 5 przypadków choroby COVID-19. W tym mamy 4 osoby, które wyzdrowiały, jedną osobę hospitalizowaną, 1 osobę w izolacji (dodatni wynik) i 1 osobę również w izolacji z podejrzeniem zachorowania. W kwarantannie przebywa aktualnie 277 osób, a w tym 17 z decyzji i 258 osób, które przekroczyły granice.


Aktualnie w województwie potwierdzono 788 przypadków zarażenia COVID-19. Najwięcej przypadków pochodzi z Krakowa (204 osoby). Patrząc na przedział wiekowy, największą grupę wśród zakażonych stanowią osoby w wieku od 51 do 60 lat.


Jak poinformowała nas Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie większość zarażonych nie miała objawów lub czuła się na tyle dobrze, że nie była wymagana hospitalizacja. Osoby te przebywały w izolacji domowej. Na dzień 24 kwietnia 2020 hospitalizowanych było 162 osoby, które znajdowały się pod opieką Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Większość z tych osób w stanie dobrym lub stabilnym.


Na dzień 24 kwietnia z powodu COVID-19 zmarło 23 osoby i miały one choroby współistniejące. Niestety, nikt nie podaje, jakie i jak poważne były te choroby. Dlaczego?


Nikt nie robi też sekcji zwłok, aby sprawdzić, jaka faktycznie była przyczyna zgonu. Osoby, u których test pokazał wynik dodatni niezależnie od tego, co się stanie umierają już tylko na COVID-19.


Do tej pory w Małopolsce wykonano blisko 17400 badań laboratoryjnych. Badania w laboratorium w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II rozpoczęliśmy 12 marca. Od 12 marca do 24 kwietnia wykonano tam 3423 badania. Prowadzi je też Szpital Uniwersytecki w Krakowie. W okresie od 18 marca do 24 kwietnia wykonano tam 8128 badań. 952 badania wykonano też w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie, a 1460 w Małopolskim Centrum Biotechnologii UJ. Badania prowadzono także w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie (51 badań) oraz w laboratoriach: Synevo (172 badania) oraz Diagnostyka (3196).

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM