Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Urząd Gminy, GOPS i Strażacy z pomocą.

  • Dodano: środa, 25 marzec 2020 10:41
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 565

Sytuacja w naszym kraju jest bardzo trudna, spowodowana stanem epidemii. Najważniejsze to zostać w domu, ale równie ważne to nie zapomnieć o osobach potrzebujących. W gminie Moszczenica z pomocą ruszył Urząd, GOPS i druhowie z OSP.


W dniach 24-25 marca 2020 r. druhowie z OSP Moszczenica i OSP Staszkówka, wraz z pracownikami GOPS dostarczali podopiecznym GOPS paczki żywnościowe.


„- Gmina pomaga mieszkańcom poprzez przekazywanie paczek żywnościowych, są to produkty o wydłużonym okresie trwałości. W obecnym czasie to szczególnie ważne. Działania koordynuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. Jednak przy ograniczeniach w poruszaniu się nieodzowna była pomoc strażaków. W dniach 24 - 25 marca druhowie z OSP Moszczenica i OSP Staszkówka, z zachowaniem środków ostrożności(maseczki, rękawiczki, gogle ochronne) pośpieszyli z pomocą w rozwożeniu paczek żywnościowych dla wielu rodzin, także osób starszych i samotnych. W Moszczenicy jest to 38 domów, a w Staszkówce 29. Na strażaków zawsze można liczyć. To wzorowa postawa w czasach epidemii.” – mówi Wójt Gminy Moszczenica Jerzy Wałęga

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM