Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Temat stołówki powraca

  • Dodano: środa, 25 marzec 2020 09:39
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1399

Jakiś czas temu wspominaliśmy, że na łamach naszego portalu powrócimy do tematu stołówki w budynku szkoły podstawowej w Moszczenicy. Jak obiecaliśmy, tak sumienie nakazuje nam zrobić, gdyż pojawiają się nowe okoliczności.

 

Wielu z nas zapewne pamięta kłamstwa, które mówiły o likwidacji stołówki w budynku przedszkola samorządowego w Moszczenicy. Bardzo szybko skontaktowaliśmy się z osobami odpowiedzialnymi za stołówkę, a te naszym pytaniem były zdziwione. Pojawiło się także zniesmaczenie, że ktoś rozpowszechnia nieprawdziwe informacje. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

 

Nie udało się z tym kłamstwem, tak więc uderzono w stołówkę w budynku szkoły podstawowej w Moszczenicy. Do dziś nie wiemy, jaki był w tym interes. Być może nasz wielki działacz lokalny wie, bo sam zaczął walczyć w tej sprawie. Domyślać się można jednego – tu nie chodziło o stołówkę, dzieci i jakość jedzenia, tylko o to, aby dokopać Wójtowi, Przewodniczącej Rady Gminy i niektórym radnym. Rykoszetem oberwał Dyrektor Zespołu Szkół w Moszczenicy i Przewodnicząca Rady Rodziców.

 

Zarzucono, że firma cateringowa obsługująca stołówkę w Zespole Szkół w Moszczenicy podaje potrawy złej jakości, nieświeże i niesmaczne. Dlaczego zatem tego faktu nie zgłoszono do SANEPIDU? I jeszcze inaczej – dlaczego, jeśli coś jest nie tak to nie dopatrzył się tego SANEPID?


Szanowni Państwo, bo jak wspomnieliśmy kilka zdań wcześniej, tu nie walczy się z jakościom potraw, tylko z Wójtem i Radą Gminy, a teraz też z Dyrektorem.

 

Była nawet petycja, przygotowana przez naszego dzielnego, walecznego działacza. Jednak coś poszło nie tak. W związku z petycją pojawiło się wiele pytań, które do dziś zostały bez odpowiedzi. Żeby podejść do sprawy obiektywnie, zawsze potrzeba jak najwięcej informacji z obydwóch stron. Niestety, druga strona współpracować nie chce, więc jak można sprawę rozwiązać? Pozwolimy sobie Państwu przytoczyć wysłane pytania do naszego działacza, aby nikt nie zarzucił nam że jesteśmy nieobiektywni.


1. Skąd wyszła informacja o rzekomej likwidacji stołówki w budynku przedszkola? Wójt i Dyrektor o tym nie słyszeli i podpisali się pod tym co mówią. Kto zatem wypuścił taką informację? Prosimy o kontakt do tych osób.
2. Czy wśród uczniów przeprowadzona została ankieta: Czy jedzenie smakuje?
3. Jeden z rodziców, nasz wspólny znajomy powiedział, że jego dziecko posiłki je i mu smakują. Chwilę później zbierał podpisy pod petycją. Z dnia na dzień jedzenie przestało smakować?
4. Jedna z mam, która ma dwóch synów powiedziała nam, że jej syn chodzący do szkoły je wszystko ze smakiem, natomiast drugi chodzący do budynku przedszkola nie je nic, bo po prostu mu nie smakuje. Jak możemy to wytłumaczyć?
5. Jak dobrze pamiętamy, ów firma cateringowa przygotowywała niejednokrotnie posiłki do OSP Moszczenica i to po kosztach. Jedzenie było smaczne. Czy to nie dziwne, że po zmianach w OSP były strażak nagle atakuję tą firmę cateringową?
6. Dyrektor zorganizował spotkanie z rodzicami, na które przyszło raptem kilka osób, co to oznacza? Problem ma tylko kilku rodziców? Czy zarzuci Pan innym rodzicom, że nie interesują się swoimi dziećmi?
7. Czy to prawda, że podpisy były zbierane w godzinach wieczornych / nocnych?
8. Dlaczego osoby zbierające podpisy nie poszły do wszystkich domów? Dlaczego niektóre domy zostały omijane?
9. Dlaczego osoby zbierające podpisy szły do domów, gdzie dana osoba od kilku lat nie ma nic wspólnego ze szkołami i stołówką, a ominięto dom sąsiedni, w którym to są dzieci chodzące do szkoły i korzystające ze stołówki?
10. Czy to prawda, że nakłaniano byłego pracownika firmy cateringowej, aby składał negatywne informację o firmie, w której pracował?
11. Czy to prawda, że podpisy zbierała osoba z poza gminy Moszczenica?
12. Co powie Pan na temat sprawy z Przewodniczącą Rady Rodziców, która została zastraszona, gdyż nie podpisała petycji? Swoją drogą, ktoś miał ją podać do sądu? Czy tak się stało?

 

Jak sami Państwo widzicie, sprawa budzi wiele wątpliwości. Na internecie pojawiło się kilkanaście wpisów w tej sprawie. Dlaczego, najwięcej w komentarzach mieli do powiedzenia ludzie którzy nic wspólnego ze szkołą i stołówką nie mają, tylko po prostu nie darzą Wójta sympatią?


Warto dodać, że w firmie cateringowej pracują osoby z Moszczenicy, których dzieci chodzą do szkoły i korzystają ze stołówki. W tym miejscu pojawia się pytanie, czy podawałyby swoim dzieciom nieświeże potrawy? Na to pytanie, akurat nie trzeba odpowiadać.

 

Z naszym lokalnym działaczem „łączymy się w bólu”, jednak pragniemy wstawić tutaj stanowiska poszczególnych jednostek z gminy Moszczenica na temat stołówki. Publikowane było, tyle „bólu”, dlaczego jednak nikt nie opublikował tych pism? Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

 

Załączniki:

1. Odpowiedź Urzędu Gminy Moszczenica na zapytanie Tomasza S.

Komentarze  
+87 #2 Waldemar 2020-03-25 10:44
Z tego co wiem, to temu Panu nigdy nic nie pasowalo. Wszystko zle. Nie dogodzi...
Cytować
+78 #1 Krzysztof 2020-03-25 10:29
Ten człowiek i jego kilku kolegów chyba ma jakieś problemy że sobą, nic im się nie podoba co zostało wykonane przez gminę OSP czy podległe gminie jednostki. W oczach Mietka Tadka Tomka gmina jest najgorzej zarządzana na świecie,wszystko źle wykonywane. Nasuwa się pytanie co wyście zrobili panowie dla dobra społecznego dla gminy dla mieszkańców.Nic tylko sianie propagandy , rozpowszechnianie kłamstw i hejt do osób którzy poświęcają swój cenny czas dla dobra publicznego.Zastanówcie się panowie nad swoimi czynami .Macie się za katolików i czy to jest zgodne z waszą wiarą i sumieniem?
Cytować
Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM