Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA
Mężyk Budownictwo

Koronawirus i nieodpowiedzialne zachowania!

  • Dodano: poniedziałek, 23 marzec 2020 09:04
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 831

Sytuacja w naszym kraju w związku z COVID-19 jest coraz bardziej dynamiczna i przypadków zarażenia koronawirusem jest coraz więcej. Niestety, zachowania niektórych ludzi to łagodnie mówiąc IDIOTYZM w czystej postaci.


W sobotę 21 marca pijany mężczyzna postawił w Gorlicach na nogi wszystkie służby. Pobudzony i agresywny mężczyzna oznajmiał krzykiem na gorlickim rynku, że jest zarażony koronawirusem. Wcześniej ten sam człowiek, miał wejść do jednego ze sklepów i żebrać o 2 złote na alkohol. Gdy ekspedientka odmówiła, mężczyzna zaczął pluć i mówić, że zaraża koronawirusem.

 

Na miejsce przyjechał patrol policji i zespól ratownictwa medycznego. Mężczyzna nie stosował się do poleceń policji.

 

„Przed południem mężczyzna ten zgłosił się do jednego z punktów handlowych w centrum miasta, gdzie nie został wpuszczony ze względu na stan nietrzeźwości. Najprawdopodobniej, to spowodowało jego agresję. W tym momencie zaczął też wykrzykiwać, iż jego małżonka wróciła właśnie z Włoch, gdzie miała kontakt z osobami zakażonymi. Po zweryfikowaniu wszystkich informacji wiemy, że mężczyzna ten nie ma żony, a żadna z osób, które wskazywał, jako te, z którymi miał ostatnio kontakt nie potwierdziły tego faktu. Ostatecznie na miejsce wezwana została specjalna karetka przystosowana do przewozu osób, wobec, których zachodzi podejrzenie zakażenia koronawirusem i przetransportowała mężczyznę do krakowskiego szpitala zakaźnego." - mówi nam asp. sztab. Grzegorz Szczepanek rzecznik prasowy KPP Gorlice.

 

Lekarze w Krakowie mają zadecydować, czy mężczyzna zostanie poddany kwarantannie i czy zostanie poddany badaniu testowym.

 

Kolejny incydent miał miejsce w jednym z gorlickich sklepów wielkopowierzchniowych, donosi nam czytelnik:
„-W miniony piątek w jednym ze sklepów w Gorlicach ekspedientka poprosiła grupkę młodzieży, aby Ci stanęli od siebie zgodnie z zasadami w półtora metrowych odstępach. Zrobiła to naprawdę grzecznie, a Ci gówniarze nagle zaczęli się śmiać i specjalnie kaszleć. Banda niewychowanych idiotów i kompletny brak wyobraźni.”

 

Jedna z czytelniczek mówi nam, o tym, że w jednym z kościołów w gminie Łużna podczas drogi krzyżowej ksiądz rozdawał Komunię bezpośrednio do ust wiernych. Na temat tego zachowania niech każdy sam udzieli sobie odpowiedzi. Nie zapominajmy też o tym, że woda święcona nie zabija bakterii!

 

Od dnia 21 marca 2020 zostały do odwołania zamknięte wiaty, parkingi leśne i szlaki turystyczne należące do Lasów Państwowych.


Na dzień 23 marca na godzinę 8:50 mamy już potwierdzonych 649 przypadków zarażenia koronawirusem, z czego 27 zarażonych jest z małopolski. Wiemy, że dwie osoby są z powiatu nowosądeckiego. Do tej pory przez wirusa zmarło 7 osób. Niestety, nasze władze nie podają informacji o osobach, które zostały wyleczone. Na logiczny rozum, to jednak dobre działanie gdyż niektórzy zdadzą sobie sprawę z powagi sytuacji.

 

Wśród zarażonych koronawirusem jest także Poseł Solidarnej Polski Edward Siarka. Poseł przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Jego stan określany jest, jako dobry. Rodzina Posła Siarki i jego współpracownicy zostali poddani kwarantannie domowej i będą przebadani testem.

 

Apelujemy o rozważne zachowania! W razie potrzeby pomocy prosimy, aby informować dyspozytora o fakcie, że przebywa się w kwarantannie domowej, o powrocie z zagranicy lub kontakcie z osobami, które wróciły z zagranicy. Jedno kłamstwo jest w stanie wykluczyć z niesienia pomocy Zespół Ratownictwa Medycznego, jednostkę Straży Pożarnej i Policji. Przypominamy również, że za złamanie kwarantanny grozi kara grzywny w wysokości 30 tys. złotych.

 

W tym miejscu pragniemy dodać, że osoby przebywające w kwarantannie lub osoby starsze, potrzebujące zakupów, leków, opłacenia rachunków mogą kontaktować się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, który wraz ze strażakami OSP służy pomocą.

Komentarze  
0 #1 Krystian 2020-03-23 23:59
Panie Redaktorze lub inaczej jak mam się zwrócić . Mi się wydaję że z czasem dodania tego liczba ,,649" Jak wyżej napisane , jest pomylona o 100 osób , gdyż powinna chyba wynosić 749 ;)
Cytować
Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM