Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

W OSP Moszczenica już po Walnym Zebraniu

  • Dodano: niedziela, 09 luty 2020 22:35
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1158

W minioną sobotę(tj. 8 lutego 2020r.) w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy miało miejsce Walne Zebranie Sprawozdawcze członków OSP Moszczenica, podczas którego podsumowano 2019 rok i przedstawiono plany na rok 2020.

 

Rok 2019 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy był rokiem bardzo trudnym, a to za sprawą zmian kadrowych, jakie miały miejsce w maju 2019 roku. Mimo wszystko, rok 2019 niósł za sobą powody do domu, a jednym z nich była ocena bardzo dobry z inspekcji gotowości bojowej wystawiona przez pracowników Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. Dumą było też zakup samochodu terenowego ISUZU D-MAX, który był możliwe dzięki nagrodzi w kwocie 50000 zł z Województwa Małopolskiego i dotacji w kwocie 50000 złotych z budżetu gminy. Kolejne, co prawda mniejsze, ale też bardzo ważne osiągnięcie to dotacja z PZU w kwocie 5000 zł, a także zakup kompresora i nowych hełmów bojowych.

 

Walne zebranie otworzył Prezes OSP Moszczenica dh Damian Markowicz, po czym minutą ciszy uczczono zmarłych strażaków, a następnie odśpiewano hymn „Rycerze Floriana”. Prezes przywitał przybyłych gości w śród, których znaleźli się:
- Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach bryg. Krzysztof Gładysz
- Prezes oddziału gminnego ZOSP RP w Moszczenicy, a zarazem prezes OSP Staszkówka dh Stanisław Pyzik
- Dowódca JRG PSP w Gorlicach mł. bryg. Dariusz Surmacz
- Wójt Gminy Moszczenica i jednocześnie członek Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Moszczenicy dh Jerzy Wałęga
- Przewodniczący komisji rewizyjnej Gminnego Oddziału ZOSP RP w Moszczenicy, a zarazem naczelnik OSP Staszkówka dh Grzegorz Podobiński
- Komendant Gminy Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP i jednocześnie zastępca naczelnika OSP Moszczenica dh Krzysztof Markowicz
- Przewodnicząca Rady Gminy Moszczenica Pani Izabella Wąsowska

 

Niestety, pomimo dostarczonego zaproszenia na walnym zebraniu nie zawitał nikt z Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach.

 

Przewodniczącym zebrania jednogłośnie wybrany został dh Daniel Skrobot, którego zadaniem było poprowadzenie zebrania.

 

Walne zebranie to doskonała okazja, aby oficjalnie przyjąć członków do Młodzieżowej Drużyny Pożarnicze. Szeregi MDP przy OSP Moszczenica zasiliło dwóch członków płci żeńskiej. Rotę ślubowania odczytał przewodniczący, a zarazem naczelnik jednostki dh Daniel Skrobot. Mianowania i wręczenia legitymacji dokonał Prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP dh Stanisław Pyzik i Komendant Gminny dh Krzysztof Markowicz.


Przybyły na zebranie Dowódca JRG i Komendant PSP w Gorlicach bardzo dobrze wypowiadali się na temat jednostki, gratulowali zakupów, dziękowali za bardzo dobrą współpracę i życzyli, aby rok 2020 był dużo lepszy od poprzedniego.

 

Zadowolenia ze współpracy nie krył także Wójt Gminy Moszczenica dh Jerzy Wałęga, który zadeklarował dalszą dobrą współpracę i podziękował strażakom ze ich ofiarną pracę.

 

Podczas zebrania Prezes OSP Moszczenica powiedział także o planach na 2020 rok. Cieszy fakt, ze niektóre z nich udało się już zrealizować.
„- W planach na 2020 rok zakup 3 ubrań specjalnych i to już zostało zrealizowane. Zakupiliśmy 2 ubrania bojowe Rosenbauer Fire Max III i jedno SUBOR Syriusz X. Dobra wiadomość jest taka, że w drodze do naszej jednostki jest już czwarte ubranie bojowe. Ochrona osobista to podstawa i stajemy na głowie, aby nasi druhowie bezpiecznie mogli jeździć do akcji. Dodam, że w tym roku zakupiliśmy także hełmy strażackie – łącznie mamy już 13 hełmów Rosenbauer Heros Titan. Czeka nas jeszcze wymiana bram garażowych, mamy nadzieję, że do końca lutego temat zostanie zamknięty. Chcemy kupić też pralnicę lub pralko-suszarkę do ubrań specjalnych – to jest bardzo potrzebne, bo nie ma nic cenniejszego niż zdrowie naszych strażaków. Chcemy kupić także lancę do gaszenia pożarów kominów, aby robić to skutecznie i w profesjonalny sposób. Marzy nam się też remont garażu i toalet. Mam cicha nadzieję, że uda nam się to zrealizować.” – mówi Prezes OSP Moszczenica dh Damian Markowicz

„- W tym miejscu jeszcze raz pragnę podziękować mieszkańcom Moszczenicy, dzięki którym był możliwy zakup hełmów i ubrań specjalnych. Dziękuję też sponsorom, firmie Empol Sp. z o.o., firmie GUBEN Mateusz Gubała, TENIS-KORT Bolesław Jędrzejowski, FotoDruk24 Józef Brach.” – dodaje Prezes.

Na zebraniu obecnych było 32 członków zwyczajnych, 3 honorowych i 7 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Walne zebranie jednogłośnie udzieliło absolutorium Zarządowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy.

 

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM