Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA
Mężyk Budownictwo

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech – plusy i minusy pracy

  • Dodano: wtorek, 28 styczeń 2020 10:40
  • |
  • Autor: Sponsorowany
  • |
  • Odsłon: 650

Opieka nad starszymi za zachodnią granicą to branża, w której istnieje spore zapotrzebowanie na pracowników. Osoby zainteresowane tym zajęciem mogą wybierać spośród licznych ofert i współpracować z profesjonalnymi koordynatorami wyjazdów. Jak każda praca, opieka nad seniorami w Niemczech ma swoje plusy i minusy. Warto je poznać, by łatwiej było ocenić, czy to zajęcie dla nas.

 

Darmowe zakwaterowanie i wyżywienie

Najczęściej praca w Niemczech jako opiekunka starszych wiąże się z zagwarantowanym zakwaterowaniem i wyżywieniem. Takie udogodnienia wynikają z faktu, że seniorzy zwykle wymagają całodobowej opieki. W związku z tym trudno oczekiwać od opiekunki, by stołowała się poza domem podopiecznego. Mieszkając pod jednym dachem z seniorem, osoba zatrudniona nie musi martwić się czynszem ani opłatami za media. Bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie to atrakcyjny dodatek do wynagrodzenia za opiekę.

Wysokie zarobki

Praca opiekunki w Niemczech jest bardzo dobrze płatna, zwłaszcza biorąc pod uwagę zarobki dostępne w rodzimym kraju. Decydując się na to zajęcie, można więc w krótkim czasie uzbierać sporo gotówki. Zarobki uzależnione są od zakresu obowiązków oraz stopnia znajomości języka. Im lepiej mówi się po niemiecku, tym wyższe wynagrodzenie można uzyskać. Poziom umiejętności językowych uda się podnieść, uczęszczając na kursy. Część z nich organizują agencje zatrudnienia. Z kolei dobrze płatne oferty pracy w Niemczech można znaleźć na stronie https://laxocare.pl/oferty/.

Satysfakcja z pracy

Opiekunki zatrudnione poza Polską mogą poczuć się potrzebne i pomocne, a w dodatku uzyskiwać za swój trud godziwe wynagrodzenie. To ważne, by widzieć zadowalające efekty swojej pracy, a troszczenie się o osoby starsze pozwala czerpać satysfakcję z codziennych obowiązków. Dodatkową nagrodą jest wdzięczność seniora otrzymującego pomoc i troskę. Podopieczni doceniają wysiłek włożony w pielęgnację. Często obdarzają swoje opiekunki przyjaźnią, która okazuje się silną więzią na lata.

Zmęczenie i stres

Opieka nad seniorami to obecnie chętnie wybierana praca w Niemczech dla Polaków. Trzeba jednak wiedzieć, że bywa ona bardzo stresująca, a także wykańczająca fizycznie i psychicznie. Cierpliwość i wytrwałość to podstawa w przypadku tego zajęcia. Bycie obok ludzi chorych i cierpiących jest sporym obciążeniem i nie każdy je wytrzymuje.

Brak możliwości rozwoju

Dużą wadą pracy jako opiekunka okazuje się również brak perspektyw na rozwój zawodowy. Mimo wielu umiejętności, które nierzadko dorównują tym posiadanym przez pielęgniarki czy rehabilitantów, nie można liczyć na awans. Nie zmienia się więc prestiż ani zakres obowiązków. Z kolei jedynymi sposobami na podniesienie zarobków okazuje się nauka języka lub zwiększenie liczby wykonywanych zadań.

Rozłąka z bliskimi

Do pracy w opiece nad seniorami może zniechęcać także rozstanie z ukochaną rodziną. Decydując się na wyjazd, trzeba pogodzić się z faktem, że bliskich widuje się znacznie rzadziej. Zazwyczaj opiekunki opuszczają rodzinny dom na kilka tygodni lub parę miesięcy. Może więc im doskwierać tęsknota za ukochanymi osobami. Należy jednak mieć świadomość, że wszystkie oferty pracy w Niemczech wiążą się z rozłąką z rodziną, a branża opieki nie jest w tym odosobniona.

Opieka nad seniorami nie jest zawodem dla każdego. Wymaga pewnych predyspozycji oraz akceptacji minusów tego zajęcia. By dobrze czuć się w zawodzie opiekunki, należy wykazywać się cierpliwością, empatią i wytrzymałością. Dzięki temu praca w Niemczech przyniesie oczekiwane korzyści i będzie dawać poczucie spełnienia.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM