Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA
Hudzik GÓRA

PiS przeciwko PiS, czyli cofnięcie rekomendacji Marii Gubała

  • Dodano: środa, 27 listopad 2019 15:09
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 995

O tym, że w Starostwie Powiatowym w Gorlicach źle się dzieje słyszeliśmy jakiś czas temu. Wiedzieliśmy, że PiS chce odwołać Marię Gubała ze stanowiska Starosty Gorlickiego.

 

Gorliccy radni Prawa i Sprawiedliwości cofnęli rekomendację dla Marii Gubały do pełnienia funkcji starosty gorlickiego. Warto przypomnieć, że Maria Gubała rok temu objęła tę funkcję dzięki rekomendacji radnych z PiS.

 

- „Jak się okazało, przyszedł taki moment, że należało dokonać wyboru pomiędzy działaniem samorządowca a wskazaniami politycznymi. Stanęłam w pewnym momencie przed koniecznością wyboru między pragmatycznym działaniem samorządowca i wskazaniami ze strony rekomendującego mnie ugrupowania, wyrażającymi oczekiwania podejmowania działań na bieżące zapotrzebowanie polityczne. Moje jednoznaczne stanowisko za skutkowało cofnięciem mi rekomendacji PiS do pełnienia funkcji starosty gorlickiego. Oświadczam, że nie zamierzam złożyć rezygnacji” - mówi Maria Gubała, starosta powiatu gorlickiego.

 

Wiele wskazuje na to, że radni klubu PiS złożą wniosek o odwołanie na najbliższej sesji, czyli jutro(28 listopada 2019r.). Trzeba zaznaczyć, że wiąże się to z odwołaniem całego zarządu, a taki wniosek musi podpisać 1/4 ustawowego składu rady.

 

Starosta Maria Gubała wydała oświadczenie:
- „Szanowni Państwo,
Mieszkańcy Ziemi Gorlickiej


Przed rokiem, z woli wszystkich Radnych Powiatu Gorlickiego zostałam powołana na funkcję Starosty Gorlickiego, a zarazem Przewodniczącego Zarządu Powiatu. Funkcję tę objęłam z rekomendacji Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości.


Przez okres roku, wspólnie z koalicyjnym Zarządem realizowaliśmy – zgodnie ze wskazaniami Rady Powiatu - wszystkie bieżące zadania, dbając zarazem o rozwój Powiatu, w szczególności w obszarach ochrony zdrowia, edukacji, rynku pracy, pomocy rodzinie oraz infrastruktury drogowej i porządkowania zasobu geodezyjnego. Wymiarem efektywności tych działań jest fakt zrealizowania zadań prorozwojowych na kwotę przekraczającą 50 mln złotych.


Stanęłam jednakże w pewnym momencie przed koniecznością wyboru pomiędzy pragmatycznym działaniem samorządowca, a wskazaniami ze strony rekomendującego mnie ugrupowania, wyrażającymi oczekiwanie podejmowania działań na bieżące zapotrzebowanie polityczne. W mojej ocenie, jak i chyba wielu innych osób zasadniczą przesłanką działania samorządu jest służba Mieszkańcom, a nie realizowanie celów politycznych jakichkolwiek ugrupowań.


Moje jednoznaczne stanowisko za skutkowało cofnięciem mi rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości do pełnienia funkcji Starosty Gorlickiego, a tym samym Przewodniczącego Zarządu Powiatu.


Oświadczam, iż nie zamierzam złożyć z tego tytułu rezygnacji, tym bardziej, iż posiadam pełne poparcie i aprobatę wszystkich pozostałych Radnych Powiatu, co więcej odbieram też liczne sygnały akceptacji mojej postawy ze strony innych środowisk samorządowych.„

 

W naszej opinii to skandal! Środowiska samorządowe jak i reszta radnych daje pełne poparcie Marii Gubale. Pozostaje, zatem pytanie, co z resztą radnych? Nie mają swojego zdania, tylko grzecznie przytakują temu, co zleci partia? Czy tak powinno być w demokratycznym kraju? Co z mieszkańcami powiatu gorlickiego? Są wyborcami, a jak widać nie mają nic do powiedzenia.

 

O opinie na ten temat postanowiliśmy zapytać Wójta Gminy Moszczenica.
-„Miałem dobre i życzliwe kontakty z Panią Maria Gubała jeszcze zanim została Starostą. Uważałem i nadal tak twierdzę, że była i jest dobrym samorządowcem. Samorządami powinni kierować ludzie wybrani przez mieszkańców, a nie przez polityków, lub co gorsza, przez działaczy partyjnych. Już samo pojęcie samorząd o tym stanowi .” – mówi Jerzy Wałęga.

 

Jak sytuacja się potoczy? Tego dowiemy się może jutro. Pewne jest, że sesja będzie ciekawa. Nasuwa się pytanie, czy na sesji pojawi się „kierownik tego zamieszania”, czy jednak ktoś uda, że nie było tematu?

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM