Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

OSP Moszczenica ma kolejny nowy samochód!

  • Dodano: piątek, 08 listopad 2019 10:16
  • |
  • Autor: J.Brach
  • |
  • Odsłon: 1940

Stało się, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy doczekali się kolejnego fabrycznie nowego samochodu. Tym razem jest to pickup ISUZU D-MAX, który ma wszystkie właściwości terenowe.


Nowy nabytek druhów z Moszczenicy posiada 163 konny silnik DIESLA, napęd na 4 koła dołączany ręcznie, reduktor, a jego konstrukcja jest na ramie jak na terenówkę przystało. Nowe ISUZU kosztowało 134 tysiące złotych, a zakup był możliwy dzięki nagrodzie w kwocie 50 tysięcy złotych z Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, dotacji w kwocie 50 tysięcy złotych z Urzędu Gminy Moszczenica, oraz dzięki środkom własnym OSP Moszczenica w kwocie 34 tysiące złotych.


Odbiór samochodu miał miejsce wczoraj(tj. 07.11.2019) w siedzibie firmy IPS Strażak Sam S.C. w Ciechanowie za Warszawą. Odbioru dokonał Prezes OSP Moszczenica druh Damian Markowicz, Komendant Gminny dh Krzysztof Markowicz, Wójt Gminy Moszczenica dh Jerzy Wałęga i gospodarz remizy dh Adam Stec.


Nowy samochód dzięki temu, że jest w pełni terenowy pomoże strażakom dotrzeć w ciężko dostępne miejsca. Pojazd idealnie sprawdzi się podczas działań przy podtopieniach i powodziach.


„Walne Zebranie podjęło uchwałę, a Zarząd podjął kroki, aby samochód zakupić. Dziś nasi druhowie mogą cieszyć się fabrycznie nowym samochodem terenowym typu pickup.” – mówi Prezes OSP Moszczenica dh Damian Markowicz.


„Z tego miejsca w imieniu swoim jak i całego Zarządu OSP Moszczenica chciałbym podziękować Urzędowi Marszałkowskiemu, Wójtowi Jerzemu Wałędze, Radnym Gminy Moszczenica, Pani Jadwidze Wójtowicz, firmie IPS Strażak Sam S. C. i wszystkim tym, którzy dołożyli cegiełkę do tego przedsięwzięcia.” – dodaje Prezes Markowicz

 

Komentarze  
-12 #3 Jerzy Wałęga 2019-11-12 11:04
Właśnie taki terenowy do akcji jest potrzeby naszej straży, nie jak poprzednio plany osobowy SUV.
Cytować
-1 #2 Srażak 2019-11-09 10:28
Poprzedni prezes nie podpisał umowy z UG a obecny podpisał i samochód jest.
Cytować
+8 #1 szakal 2019-11-08 19:40
a po co moszczenicy taki woz skoro go nie potrzebuja ?
Cytować
Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM