Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA
Mężyk Budownictwo

PSZOK w Moszczenicy już na ukończeniu

  • Dodano: piątek, 08 listopad 2019 09:43
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1450

Prace przy budowie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Moszczenicy są już na ukończeniu, inwestycja ma zostać oddana do użytku i rozliczona w grudniu bieżącego roku.


PSZOK powstaje obok oczyszczalni ścieków w Moszczenicy na działce nr 1988. Dojazd zagwarantowany jest z betonowej drogi wewnętrznej prowadzącej z ulicy Spacerowej. Teren punktu został ogrodzony i utwardzony kostką betonową(345m2). Punkt zawiera magazyny na odpady, ścieżkę edukacyjną z tablicami informacyjnymi i ławkami, kontener biurowy i oświetlenie.


„PSZOK wyposażony zostanie w kontenery: 3 sztuki o pojemności 7m3, 10 sztuk o pojemności 1m3 i 6 sztuk o pojemności 240 litrów. Magazyn na przedmioty do ponownego użycia to blaszana wiata, gdzie będzie można przywieźć i pozostawić wyposażenie, które może być ponownie wykorzystane, np. meble. Będzie także wydzielone miejsce na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.” – mówi Wójt Gminy Jerzy Wałęga.


„Wykonywane prace są objęte pozwoleniem budowalnym wydanym przez Starostwo Powiatowe w Gorlicach, a roboty są na ukończeniu.” – dodaje Wójt Jerzy Wałęga

 

Wartość całego zadania to 601 654,50 zł. Dofinansowanie tego przedsięwzięcia w wysokości 85% zagwarantował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Warto dodać, że prowadzenie PSZOKów jest zadaniem każdej gminy, zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu porządku i czystości w gminach.

Komentarze  
-4 #2 Jerzy Wałęga 2019-11-12 11:06
Już jest. Teraz w szkołach Moszczenicy i Staszkówki a niedługo ORANGE będzie rozprowadzać do prywatnych domów. To w przyszłym roku.
Cytować
-3 #1 Mieszkaniec 2019-11-10 16:36
Czy wiadomo kiedy w gminie Moszczenica powstanie internet światłowodowy ? ;-)
Cytować
Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM