Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA
Mężyk Budownictwo

Ulicę Ks. Abpa Leona Wałęgi czeka remont

  • Dodano: czwartek, 03 październik 2019 21:46
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 852

Ulica Ks. Abpa Leona Wałęgi już od jakiegoś czasu prosi się o remont. Co prawda, co roku były łatane tam dziur, lecz to nie wystarczało, bo na bieżąco pojawiały się nowe. Mieszkańcy prosili a gmina szukała środków na ten cel. Dziś można powiedzieć, że się udało – są pieniądze na remont!

 

Gmina Moszczenica pozyskała dotację w kwocie 269 765 zł z Funduszu Dróg Samorządowych dzięki decyzji Pana Wojewody i Premiera Rzeczypospolitej Polskiej.

 

„Gmina złożyła stosowny wniosek 12 kwietnia br. do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Zakładał on generalny remont drogi gminnej Podkociany K 270862 położonej w Moszczenicy – obecna nazwa ul. Ks. Abpa Leona Wałęgi. Przygotowany kosztorys i przedmiar robót zakłada wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej na całej długości jezdni, jest to długość 1202 m z poboczami. Wcześniej gmina zakłada oczyszczenie rowów przydrożnych. Wartość całej inwestycji to kwota 385.340,- zł. Poza dotacją sięgającą 70 % wartości zadania gmina planuje udział własny, jaki jest zagwarantowany na rok 2020.” – mówi Wójt Gminy Moszczenica Jerzy Wałęga.

 

30 września bieżącego roku na spotkaniu z samorządowcami w Starostwie Powiatowym w Gorlicach ostateczną decyzję przekazał Wicewojewoda Zbigniew Starzec.

 

„W tej sprawie wypowiedziała się Rada Gminy Moszczenica, która uchwałą z 10 kwietnia 2019 r. wyraziła już przystąpienie naszej gminy do programu FDS. Gmina planuje przeprowadzenie przetargu na roboty budowlane jeszcze w tym roku, aby prace poprowadzić i zakończyć zadanie rozliczeniem dotacji do połowy 2020 roku.” – dodaje Wójt Wałęga.

 

Działania gminy odpowiadają na społeczne zapotrzebowanie dotyczące wspomnianej drogi i są realizacją zapowiedzi Wójta o konieczności remontu całego odcinka tej mocno eksploatowanej jezdni.

 

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM