Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Pierwsza wyprawa Grupy Górskiej przy OSP Moszczenica

  • Dodano: środa, 02 październik 2019 11:38
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1325

Jakiś czas temu w Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy, ze strony druha Adama Bryły padła inicjatywa utworzenia Grupy Górskiej. Niemal od razu pojawili się zainteresowani i do dzieła!

 

W niedzielę 29 września, Grupa Górska działająca przy OSP Moszczenica ruszyła w swoją pierwszą wyprawę. Celem był Zielony Staw mający swoją lokalizację po słowackiej stronie Tatr. Dwudziestokilkuosobowa grupa druhów i sympatyków OSP Moszczenica bez problemu zdobyła swój cel(1551m n.pm.). Grupa Górska do pokonania miała łagodny, ale dosyć długi 8 kilometrowy szlak.

 

Pogoda dopisała, a widok kolorowych Tatr pozostanie w pamięci i na fotografiach uczestników tej wyprawy.

 

Organizatora, dh Adama Bryłę zapytaliśmy skąd pomysł na zorganizowanie Strażackiej Grupy Górskiej?

Od dawna jestem pasjonatem wędrówek po górach. Takie wędrówki, szczególnie po tych większych górach jak Tatry wymagają dobrej kondycji oraz jest to fajny sposób na tzw. reset umysłu po codziennych trudach. I tu zrodził się pomysł jeszcze jakieś dwa lata temu by tą pasją zarazić naszych druhów, a przy okazji dodatkowo zadbać o ich kondycję. Z różnych powodów zeszło z tym aż do tego roku, m.in. z braku czasu. Kiedy otrzymałem od zarządu jednostki zielone światło to oczywiście wykorzystałem to i zorganizowałem tą grupę oraz pierwszy wspólny wyjazd w góry.

 

Czy planowane są kolejne wyprawy?
Tak. Co ciekawe to właśnie uczestnicy tego wyjazdu sami wyszli z propozycjami kolejnych "ekspedycji" w góry. Oczywiście ze względu na zbliżającą się zimę zorganizuję je od wiosny. Będą to np. Bieszczady, ale też Tatry, Pieniny.

 

Galeria zdjęć dostępna TUTAJ.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM