Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Prezes ZOSP RP w Gorlicach odmawia udostępnienia informacji publicznej

  • Dodano: środa, 31 lipiec 2019 08:22
  • |
  • Autor: J.Brach
  • |
  • Odsłon: 2011

Skandaliczne zachowanie powiatowego ZOSP RP w Gorlicach. Prezes Krzysztof Kosiba odmówił udostępnienia nam protokołów z ostatnich dwóch posiedzeń ZOSP RP w Gorlicach, o które zwróciliśmy się w trybie dostępu do informacji publicznej.

 

19 lipca 2019 roku za pośrednictwem poczty elektronicznej zwróciliśmy się do Prezesa Powiatowego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Gorlicach o udostępnienie informacji publicznej, a dokładnie protokołów z ostatnich dwóch posiedzeń Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach. Prezes Kosiba protokołów udostępnić nie chce, powołując się na art. 1 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej.

 

Wszystko wskazuje na to, że Prezes Krzysztof Kosiba nie udostępniając protokołów łamie prawo i w tym miejscu warto zapoznać się z wyrokiem Sądu Administracyjnego w Gliwicach: http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/FE43B463CA

 

Zanim o informację publiczną będziemy wnioskować sądownie, daliśmy Prezesowi jeszcze jedną szansę i dnia wczorajszego ponowiliśmy nasz wniosek o protokoły z ostatnich dwóch posiedzeń ZOSP RP w Gorlicach.

 

Z podobnym wnioskiem zwróciliśmy się także do małopolskiego ZOSP RP w Krakowie, gdyż dotarły do nas słuchy, że na zarządzie wojewódzkim „ktoś” wnioskował o odebranie jednostce OSP Moszczenica nagrody 50 tys. złotych. Sprawa poważna i należy to dokładnie sprawdzić.

 

ZOSP RP w Krakowie udzieliło nam odpowiedzi, jednak ktoś nie przeczytał naszego wniosku ze zrozumieniem gdzie jasno zostało napisane, aby przesłać nam kserokopię protokołów z ostatnich dwóch posiedzeń. Tutaj również nasz wniosek ponowiliśmy i czekamy. 

 

Sprawa robi się coraz bardziej ciekawa, bo coraz więcej wskazuje na to, że w protokołach być może jest coś, co jak widać według ZOSP RP w Gorlicach jak i Krakowie nie powinno ujrzeć światła dziennego.

 

Warto nadmienić, że Prezes Kosiba bardzo zainteresował się jednostką OSP Moszczenica, doszukując się nieprawidłowości w Nadzwyczajnym Walny Zebraniu dnia 24 maja 2019 roku. Prezes OSP Moszczenica Damian Markowicz protokoły wraz z uchwałami bezzwłocznie udostępnił. 

 

Ciekawostką jest także fakt, iż ZOSP RP w Gorlicach na swojej stronie internetowej nie opublikował sprostowania Redaktora Macieja Rysiewicza z dnia 17 kwietnia 2019 roku w sprawie mandatu dla druha z OSP Bobowa. Należy dodać, że Prezes Kosiba nie odpowiedział Redaktorowi Rysiewiczowi, dlaczego sprostowania nie opublikuje.

 

Działania ZOSP RP w Gorlicach mówią jasno, że źle się dzieje. Trzeba jednak pamiętać, że ukrywanie prawdy nic nie da, a ta prędzej czy później zawsze wyjdzie na jaw.

 

Załączniki:
- Wniosek o udostępnienie informacji publicznej wysłany do ZOSP RP w Gorlicach
- Wniosek o udostępnienie informacji publicznej wysłany do ZOSP RP w Krakowie
- Odpowiedź od ZOSP Gorlice
- Odpowiedź od ZOSP Kraków
- Sprostowanie Macieja Rysiewicza z dnia 17 kwietnia 2019 r.

Komentarze  
-2 #2 GinaGercenMenOK 2019-08-10 03:00
Hi I'm Gina.
I'm mother of two wonderful 10 years sons. Their father has left us 8 years ago.
I have a question, maybe some of you can help me?
At what age should a parent teach their son about ‘sex’ if there is no father around or would it be better for the kid to have a male family member to do this?
It really bothers me because i've found adult magazine in their room today.
Should I talk to them by miself or ask my brother to do it?

Hope someone had the same problem and can advise me anything.
By the way, here is the photo of my sons:
http://www.iblfidelity.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=tettenude.com/rasata-italiana/ - https://i.ibb.co/4ghm31h/main-qimg-2874a40311959b1bc7694d2f51400d8e-c.jpg
Cytować
-1 #1 Henryk 2019-08-09 18:16
Dlaczego- .......
Cytować
Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM