Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

WODOCIĄGI – prace START!

  • Dodano: czwartek, 04 lipiec 2019 16:26
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1734

Na tę wiadomość czekało wielu mieszkańców gminy Moszczenica, dziś możemy oficjalnie powiedzieć, że na dniach ruszają prace przy budowie sieci wodociągowej. Oznacza to, że już niebawem skończy się problem braku wody, bądź też braku wody zdatnej do spożywania.


Ubiegłoroczna i obecna susza dała się we znaki wielu mieszkańcom gminy, problem z brakiem dostępu do wody staje się coraz większy. Przydomowe studnie bez wody są zmartwieniem dla wielu mieszkańców Moszczenicy i Staszkówki. Rozwiązaniem problemu ma być sieć wodociągowa wraz z infrastrukturą towarzyszącą.


Umowa na wykonanie zadania została dziś podpisana w Urzędzie Gminy Moszczenica, a wykonawcą jest firma Z.U.P.H. HAŻBUD Sp. z o.o. z Gorlic. Prace ruszają w lipcu bieżącego roku, czyli w najbliższych dniach. Zadanie ma zostać wykonane do września 2020 roku.


„To dobra informacja, mieszkańcy naszej gminy już niebawem będą mogli cieszyć się wodociągami. Wykonawca zapewnił nas, że jest gotów i prace ruszą pełną parą. Umowa została już podpisana. Zadanie ma zostać zrealizowane do września 2020 roku.” – mówi w rozmowie z naszym portalem Wójt gminy Moszczenica Jerzy Wałęga.


Wiemy, ze na wodę mieszkańcy cierpliwie będą musieli poczekać do 2020 roku, bowiem wtedy popłynie ona w sieci wodociągowej.

Komentarze  
0 #8 Jerzy Wałęga 2019-07-11 08:23
Inwestycja będzie robiona zgodnie z dokumentacją techniczną. Przewiduje ona 34 km sieci wodociągowej.
Zatem nie tylko wzdłuż drogi głównej!!!
Teraz należy się martwić niechętnymi temu zadaniu, aby nie blokowali prac, bo oczywiście będą wykopy i jak to bywa przy robotach ziemnych, zawsze jakieś szkody.
Cytować
-4 #7 janusz 2019-07-10 23:11
Cytuję Mariusz:
Jasno zostało powiedziane i napisane 90 % do końca 2020 r . Chyba ze ktoś liczyć nie umie. Jakie zapisy? Może na kartki będzie wodociąg? Projekt biegnie prawie po lini prostej i to są fakty. Proszę zaglądnąć w plany. Moszczenica poza centrum to tez Moszczenica. Koniec.

90% chyba za dużo czegoś wziąłeś kub wypiłeś. Ja takie procenty to tylko na spirytusie widziałem.
Cytować
0 #6 Mariusz 2019-07-10 21:55
Jasno zostało powiedziane i napisane 90 % do końca 2020 r . Chyba ze ktoś liczyć nie umie. Jakie zapisy? Może na kartki będzie wodociąg? Projekt biegnie prawie po lini prostej i to są fakty. Proszę zaglądnąć w plany. Moszczenica poza centrum to tez Moszczenica. Koniec.
Cytować
0 #5 janusz 2019-07-10 21:06
Cytuję Mariusz:
Wodociąg zgodnie z planem będzie wzdłuż głównej ulicy gorlickiej po jednej i drugiej stronie z tzw.odnogami a dalej nie będzie. Ludzie na wzniesieniach czyli Ok 40 % jak nie mieli tak nie będą mieli wody bo wodociąg ich nie obejmuje. To nie jest sieć tylko linia prosta centrum wzdłuż głównej ulicy i sąsiedztwo. Tak wyglada sprawa z wodociągami w moszczenicy naprawdę. Żadnej propadandy ze 90 % moszczenicy.


Mariusz zapisałeś się wtedy jak były zapisy na wodociągi? A powiedz mi ,nam jak było z kanalizacją? też od razu cała Moszczenica była objęta siecią? Czytaj ze zrozumieniem wszystkich komunikatów zanim coś powiesz .Taka rada na przyszłość!
Cytować
0 #4 Mariusz 2019-07-10 20:59
Wodociąg zgodnie z planem będzie wzdłuż głównej ulicy gorlickiej po jednej i drugiej stronie z tzw.odnogami a dalej nie będzie. Ludzie na wzniesieniach czyli Ok 40 % jak nie mieli tak nie będą mieli wody bo wodociąg ich nie obejmuje. To nie jest sieć tylko linia prosta centrum wzdłuż głównej ulicy i sąsiedztwo. Tak wyglada sprawa z wodociągami w moszczenicy naprawdę. Żadnej propadandy ze 90 % moszczenicy.
Cytować
-6 #3 D.Markowicz 2019-07-08 09:15
Dokładnie jak pisze Pan Wójt, pamiętam jak zbierane były deklaracje i wielu nawet znajomych mówiło, po co wodociąg jak mamy studnie i wody nie brakuje... Długo nie trzeba było czekać. Przyszła susza i wtedy płacz, a wodociąg już zaprojektowany.
Cytować
-2 #2 Jerzy Wałęga 2019-07-08 07:45
Zakończymy prace w Moszczenicy, i myślimy o Staszkówce. Jednak było tak 3 lata temu, kiedy rozpoczynaliśmy projektowanie, że w Staszkówce zainteresowanie mieszkańców, potwierdzone deklaracjami , było znikome.
Cytować
+4 #1 Kasia 2019-07-07 21:13
Kiedy wodociąg w Staszkówce?
Cytować