Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA
Mężyk Budownictwo

Będzie nowoczesny kompleks sportowy

  • Dodano: czwartek, 20 czerwiec 2019 07:44
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 831

O przebudowie boisk sportowych przy Zespole Szkół w Moszczenicy wiedzieliśmy już jakiś czas temu, ale sprawa była w toku. Dziś możemy oficjalnie powiedzieć, że dotacja w kwocie 136 tys. złotych jest przyznana.


„9 mln zł to kwota, którą, jako zarząd województwa zdecydowaliśmy się przekazać na realizację projektu związanego m.in. z modernizacją boisk i miejsc rekreacji. Spośród nadesłanych 103 wniosków z małopolskich jst, zostało wybranych do dofinansowania 70 inwestycji rekreacyjno-sportowych. Dzięki temu w wielu gminach powstaną boiska sportowe, siłownie plenerowe, skateparki i place sportowo-rekreacyjne” - mówi wicemarszałek Tomasz Urynowicz

 

W śród 70 beneficjantów, na liście znalazła się także Gmina Moszczenica i gmina Bobowa. Jak widać w ostatnim czasie w gminie Moszczenica naprawdę dużo się dzieje, a okoliczne media podobnie jak i my uważają Moszczenicę za lidera rozwoju.

 

Projekt „Małopolska infrastruktura rekreacyjno–sportowa – MIRS” przewiduje dofinansowanie zadań związanych z budową, rozbudową i wymianą nawierzchni lub rewitalizacją m.in. ogólnodostępnych boisk piłkarskich, lekkoatletycznych, siłowni plenerowych i skateparków. Dzięki projektowi mieszkańcy zyskają łatwiejszy dostęp do wysokiej jakości obiektów sportowych i rekreacyjnych, a tym samym możliwość aktywniejszego spędzania wolnego czasu.


„Planujemy kolejne inwestycje. Teraz czas na nowoczesne boiska szkolne w Moszczenicy. Tam gdzie dzisiaj są asfaltowe, urazogenne i niewymiarowe będą pełnowymiarowe do piłki ręcznej, koszykowej i siatkowej. Dodatkowo skocznia i bieżnia. Właśnie Samorząd Województwa Małopolskiego przyznał dotację na ten cel w kwocie 136 tys. złotych. Moszczenica dziękuję!" – pisze wójt na portalu społecznościowym Facebook.

 

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM