Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Przetargu na OZE ciąg dalszy

  • Dodano: wtorek, 11 czerwiec 2019 22:12
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1400

Temat przetargu ogłoszonego przez Gminę Moszczenica na Odnawialne Źródła Energii cały czas zdaje się być na topie. Jedne „media” piszą artykuły opierając się o informacje od prezesa z jednej firm, a my zbieramy sprawdzone informacje.


Pewne jest, że sprawa przetargu nie interesuje Centralnego Biura Antykorupcyjnego i zdobyliśmy oficjalne stanowisko w tej sprawie od Delegatury CBA w Krakowie. Pismo załączamy poniżej.


Znamy też wyrok KIO w tej sprawie i nie jest on taki jak przedstawia to prezes firmy BICO Sp. Z o.o. na jednym z portali internetowych. Dziwi fakt, że dziennikarz chcąc być obiektywnym zadzwonił do prezesa BICO Sp. Z o.o. ,aby dowiedzieć się, jaki jest wyrok. My postanowiliśmy zadzwonić do KIO i poprosić o odczytanie wyroku, którego numer to 830/19 – bez najmniejszego problemu to zrobiono.


Izba uwzględniła odwołanie i nakazała Zamawiającemu tj. Gminie Moszczenica unieważnię czynności wyborów oferty najkorzystniejszej, oraz wykluczenie z postępowania wykonawcy Doradztwo i Usługi Sp. Z o.o. na podstawie artykułu 24, ust. 7, pkt 7 PZP z uwagi na przesłanie Zamawiającemu przez wyżej wskazanego Wykonawcę w dniu 27 kwietnia 2019 roku informacji e-mail ze zmienioną datą na 28 marca 2019 roku w zakresie złożonego przez wykonawcę wadium.


Suma, summarum przetarg i tak musiał zostać unieważniony, gdyż tak zalecił Departament Prawny Urzędu Zamówień Publicznych. Oczywiście pismo załączamy poniżej.


Wiemy, też, że NIE DOSZŁO DO SFAŁSZOWANIA żadnych dokumentów przez firmę Doradztwo i Usługi Sp. Z o.o., a taki czyn zarzuca się ów firmie na jednym z portali internetowych. Wyrok KIO w tej sprawie jest jasny.


Na podstawie artykułu 89, ust. 1, pkt 7b PZP z uwagi na nieprawidłowy sposób wniesienia przez Wykonawcę wadium oddala odwołanie w zakresie zarzutów naruszenia przez Zamawiającego artykułu 24, ust. 1, pkt 17 PZP, polegającego na zaniechaniu uznania sfałszowania gwarancji wadialnej złożonego przez wykonawcę Doradztwo i Usługi Sp. Z o.o.


KIO w wyroku opowiedziało się także na temat zarzutu dotyczącego nieuczciwej konkurencji, jaką rzekomo miała być firma Doradztwo i Usługi Sp. Z o.o.


Art. 89 ust 1 pkt 3 PZP polegającego na zaniechaniu odrzucenia oferty złożonej przez Wykonawcę Doradztwo i Usługi Sp. Z o.o. jako stanowiącej czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji i art. 91 ust 1 PZP, polegającego na przyznaniu Wykonawcy Doradztwo i Usługi Sp. Z o.o. 10 punktów w ramach kryterium infolinia serwisowa producenta sterowników i innych urządzeń informatycznych i automatyki czynna, co najmniej we wszystkie dni robocze w roku, potwierdzona oświadczeniem producenta.


Nie prawdą jest także fakt, ze na Gminę Moszczenica KIO nałożyło „karę”. Otóż, Gmina Moszczenica jest zobowiązana pokryć koszty postępowania KIO i wygląda to następująco: koszt wniesienia odwołania to 15 000 zł, gdyż przetarg jest powyżej progu Unijnego, oraz 3500 zł koszt zastępstwa procesowego.


Wiemy też, że firma Doradztwo i Usługi Sp. Z o.o. złożyła zawiadomienie do prokuratury na konkurencję w sprawie pierwszego przetargu. Zawiadomienie załączamy poniżej.

 

Prezes firmy Doradztwo i Usługi Sp. Z o.o. pani Cecylia Czop złożyła także pozew cywilny o naruszenie dóbr osobistych przeciw prezesowi firmy BICO Sp. Z o.o. Poniżej załączamy pozew o naruszenie dóbr osobistych, oraz prywatny akt oskarżenia.

 

Na chwilę obecną wiemy, ze Gmina Moszczenica ogłasza nowy przetarg, gdyż jak najszybciej chce przystąpić do realizacji zadania. Niestety, przez problemy, jakie wynikły, inwestycja odwleka się w czasie, co odczuwają mieszkańcy gmin biorących udział w projekcie.


O kolejnych informacjach w sprawie, będziemy Państwa informować.

 

Załączniki:
1. Pismo Delegatury CBA w Krakowie
2. Pismo Departamentu Prawnego Urzędu Zamówień Publicznych skierowane do urzędu Gminy Moszczenica
3. Zawiadomienie do prokuratury – pierwszy przetarg
4. Potwierdzenie wysłania zawiadomienia do prokuratury
5. Pozew o naruszenie dóbr osobistych
6. Prywatny akt oskarżenia
7. Odpowiedź na odwołanie

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM