Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA
GutMostowy

Tym razem Moszczanka nie wytrzymała

  • Dodano: piątek, 24 maj 2019 07:41
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 4438

Śmiało możemy mówić, że miniona noc była kolejną nieprzespaną nocą dla niektórych mieszkańców powiatu gorlickiego i strażaków. Po raz kolejny, dały znać o sobie opady deszczu.


W gminie Moszczenica do dzisiejszej nocy „dzielnie walczył” potok Moszczanka, jednak tym razem opady były na tyle duże, że w niektórych miejscach Moszczanka wystąpiła ze swojego koryta.


Mimo wszystko, na chwilę obecną możemy mówić o dużym szczęściu, bo zalane zostały tylko łąki i drogi. Straż w Moszczenicy, nie musiała interweniować.


Odczyt ze stacji na potoku Moszczanka pokazuje, że na godzinę 7:30 stan wody wynosi prawie 208 centymetrów. Przekroczony został próg ostrzegawczy, który wynosi 200 cm. Prognozy pokazują, że deszcz ma ustąpić i oby tak było.


Kolejna dawka deszczu, może okazać się tragiczna w skutkach. Powiedzieć trzeba jedno – gdyby niewyregulowana rzeka, to strażacy mieli by pełne ręce roboty, a mieszkańcy Moszczenicy liczyliby straty. W takich sytuacjach, aż kusi, aby wspomnieć o obrońcach bobrów, którzy utrudniali regulację rzeki i nie obchodziło ich to, że woda może zabrać komuś dorobek całego życia.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM