Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Uwaga na domokrążców! Okradli już mieszkańców Moszczenicy!

  • Dodano: wtorek, 09 kwiecień 2019 21:52
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 9082

Dziś rano zadzwonił jeden z naszych czytelników, z prośbą abyśmy jak najszybciej ostrzegli mieszkańców naszej gminy przed domokrążcami pochodzenia bodajże Romskiego.


Czytelnik opowiedział nam o sytuacji, która miała miejsce w Moszczenicy 1 kwietnia. Mianowicie grupa domokrążców przyjechała do starszego małżeństwa mieszkającego w Moszczenicy oferując sprzedaż koców i pościeli. Numer stary i znany, ale jak widać nadal skuteczny.


Kiedy jedna z kobiet oferowała koce i pościele, to dwie pozostałe dostały się do domu i ukradły starszym ludziom ich pieniądze. Małżeństwo na początku nic nie podejrzewało, dopiero po opowiedzeniu córce, że ktoś oferował im pościel sprawdzili czy nic nie zginęło. W końcu na pierwszy rzut oka laptop, komórka i telewizor były na swoim miejscu.


Nie wiedzieć, dla czego nikt nie zgłosił sprawy na policję… być może skradziona kwota nie była zbyt duża. Po rozmowie z naszym czytelnikiem zgłosiliśmy sprawę dzielnicowemu Panu Konradowi Pater. Po naszym telefonie dzielnicowy od razu zjawił się w naszej redakcji i przekazaliśmy informację na temat całego zajścia i za zgodą czytelnika jego numer telefonu. Czytelnik, który zadzwonił do nas z tą informacją zadeklarował też, że weźmie swoich bliskich(okradzione małżeństwo) do Komendy Policji, aby zgłosić sprawę.


Między czasie zaczęły się z nami kontaktować inne osoby, których ów „Romowie” odwiedzili. Udało nam się ustalić, że poruszają się oni Oplem Zafira koloru srebrnego na rejestracjach KMY.


Apelujemy do mieszkańców, aby mieć się na baczności i obserwować, co się dzieje dookoła. Prosimy także, żeby uświadomić osoby starsze, aby nie otwierały nieznajomym drzwi. Wszelkie informacje na temat ów domokrążców prosimy zgłaszać na policję.

Komentarze  
+8 #3 Marcin 2019-04-10 13:09
Wczoraj tą Zafira na KMY z cygański w środku tankowala na orlenie w Dukli i pojechali w stronę granicy na Barwinek.
Cytować
+4 #2 D.Markowicz 2019-04-10 11:57
Mógł nam Pan powiedzieć 1 kwietnia, albo 2 od razu napisaliśmy. Nie jesteśmy jasonowidzami:) Może Pan zostać naszym informatorem;) Pozdrawiam.
Cytować
-3 #1 Bulwers 2019-04-10 10:54
Zdarzenie miało miejsce 1 kwietnia a wy o tym dopiero piszecie po 8 dnidopieroBrawo za refleks... Pół gminy by przez ten czas opendzolili
Cytować
Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM