Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Uwaga na STOP przed torami!

  • Dodano: piątek, 29 marzec 2019 09:17
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2098

Jak można zauważyć na przejeździe kolejowym w Moszczenicy od kilku dni trwają prace remontowe, jednak nie każdy zauważa znak STOP, który wstawiono tuż przed samym przejazdem.

 

Odebraliśmy kilka telefonów od naszych czytelników w tej sprawie. Chodzi o to, że bardzo dużo kierowców widzi podniesione rogatki i jedzie na pamięć nie zwracając uwagi na znak STOP, który z resztą nie jest dobrze zauważalny. Ponadto, jadąc od strony Moszczenicy zatrzymujemy się na STOP’ie, patrzymy w prawo a później w lewo… i tu zaczyna się problem, gdyż żeby zobaczyć czy pociąg jedzie z lewej strony musimy wjechać praktycznie na przejazd kolejowy.

 

Dziś rano w chwili pisania tego artykułu zadzwoniła do nas radna sejmiku wojewódzkiego Jadwiga Wójtowicz, również z prośbą o nagłośnienie tematu, aby nie doszło do tragedii w tym miejscu.

 

Radna Wójtowicz, podobnie jak czytelnicy dzwoniący do nas stwierdzili, że oznakowanie jest bardzo kiepskie i znaku STOP tak postawionego jadąc samochodem można po prostu nie zauważyć. Tym bardziej, jak ktoś codziennie przejeżdża przez przejazd, widzi podniesione rogatki i jedzie na pamięć.

 

Kierowcy, apelujemy o ostrożność w tym miejscu.

 

Radna sejmiku Jadwiga Wójtowicz już podejmuje interwencje w tej sprawie, bo oznakowanie na chwilę obecną jest fatalne. Mamy nadzieję, że interwencja radnej szybko przyniesie zamierzone skutki.

 

 

Komentarze  
+9 #3 Jerzy Wałęga 2019-03-29 19:14
PKP będzie prowadzić w tym roku poważny remont przejazdu kolejowego w Moszczenicy. Skutek ma być bardzo korzystny dla zmotoryzowanych, ale najpierw kilka miesięcy utrudnień. Oznakowanie ma być poprawione po interwencji u osób decyzyjnych.
Pamiętajmy! Stop!!!
tego znaku nie używa się na drodze bez powodu!
Cytować
+6 #2 Darek 2019-03-29 17:58
Nawet jeśli ktoś zauważy ten znak nie musi się do niego stosować gdyż taki znak nie może być wg polskiego prawa stosowany tam gdzie są rogatki. Chyba, że jest znak informujący no tym że owe rogatki są zepsute, uszkodzone albo że mamy sobie wyobrazić ze ich w ogóle nie ma
Cytować
+2 #1 Rob 2019-03-29 16:17
Tak jak się nie chce nie widzieć Stopu to się nie widzi
Cytować
Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM