Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

OSP Moszczenica zajmuje II miejsce w kraju, w "Ognistym Ratowniku"

  • Dodano: sobota, 09 marzec 2019 05:02
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 457

W XIII edycji programu „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew” drugie miejsce w skali całego kraju zdobyła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy. 8 marca w siedzibie Polskiego Czerwonego Krzyża przy ul. Mokotowskiej w Warszawie odbyło się podsumowanie programu.

 

Najlepszym druhom, oraz jednostkom OSP i PSP nagrody, dyplomy i pamiątkowe puchary wręczył przewodniczący Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa PCK Sławomir L. Kaczyński wraz z nadbryg. Markiem Jasińskim zastępcą Komendanta Głównego PSP, Małgorzatą Lorek dyrektor Narodowego Centrum Krwi i członkiem Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP dh Adamem Nowakiem.

Do bieżącej edycji programu przystąpiło 40 jednostek Państwowej Straży Pożarnej i 144 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Łącznie krew oddało 2641 strażaków. W efekcie od 1 stycznia 2018 do 10 grudnia 2018 w 13 okręgach, które złożyły sprawozdania pozyskano aż 6588 litrów krwi.


Komisja po przeanalizowaniu danych pochodzących z okręgów wyłoniła następujących laureatów::


w kategorii Najaktywniejsza Jednostka OSP:
I miejsce - Klub HDK przy Zarządzie Oddziału Miejskiego OSP RP w Bydgoszczy (okręg kujawsko-pomorski)
II miejsce - OSP Moszczenica (okręg małopolski)
III miejsce - OSP Lubanice (okręg lubuski)


w kategorii Najaktywniejsza Jednostka PSP:
I miejsce - Komenda Powiatowa PSP Nakło (okręg kujawsko-pomorski)
II miejsce - Komenda Miejska PSP Nowy Sącz (okręg małopolski)
III miejsce - Komenda Powiatowa PSP Mońki (okręg podlaski)


w kategorii Najaktywniejszy Strażak Indywidualny:
I miejsce - Krzysztof Wielgus OSP Brudzewice (okręg łódzki)
II miejsce - Bartosz Wajda z OSP Papowo Biskupie (okręg kujawsko-pomorski)
III miejsce - Karolina Kwaśnica-Kania z OSP Izdebniki (okręg małopolski)

 

- Rok 2018 był wyjątkowy dla OSP Moszczenica. Z jednej strony tytuł Najlepszej OSP w Małopolsce, a z drugiej miano Najaktywniejszej OSP w zakresie największej liczby pozyskanych litrów krwi w województwie Małopolskim w 2018 roku. Wynik ten pozwolił na zajęcie wysokiego, drugiego miejsca w skali kraju - powiedział dh Przemysław Wszołek.

 

- Nasz klub jest stosunkowo młody, ma raptem 5 lat - kontynuuje dh Adam Bryła. - Mimo to, organizujemy akcje krwiodawstwa, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Aby oddać krew w naszej jednostce do Moszczenicy przybywają osoby z całego powiatu. Bardzo się cieszymy, że uzyskane przez naszą jednostkę wyniki w 2018 roku zostały docenione w skali kraju.

 

- Miłym akcentem wieńczącym pobyt w stolicy było towarzyskie spotkanie z byłym szefem Biura Ochrony Rządu, twórcą Służby Ochrony Państwa, przyjacielem naszej jednostki gen. Andrzejem Pawlikowskim - dodaje dh Tomasz Skrobot.

 

Foto: Mateusz Książkiewicz

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM