Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Czyste Powietrze w Gminie Moszczenica

  • Dodano: wtorek, 19 luty 2019 09:54
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1656

W poniedziałek 18 lutego Wójt Gminy Moszczenica zorganizował szkolenie dla mieszkańców gminy jak otrzymać dotację lub pożyczkę z programu Czyste Powietrze, realizowanego poprzez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.


Wartością dodatnią szkolenia był kontakt z fundacją DOMENERGIA z Krakowa, która proponuje pełną pomoc i doradztwo przy pisaniu i rozliczaniu wniosków. Do współpracy przekonywał Prezes fundacji Andrzej Wróbel.


Bardzo dobrze rokuje fakt, że już w trakcie szkolenia grupa 22 osób z naszej gminy złożyła proste deklaracje współpracy.


Osoby zainteresowane taką deklarację mogą pobrać i wypełnić w Urzędzie Gminy Moszczenica, pokój nr 12 u Kierownika Referatu Gospodarki Komunalnej.


„Mamy w końcu ogniwo pośrednie, czyli fundację, która doradza, wypełnia wniosek i prowadzi mieszkańca przez trudne arkusze elektroniczne oraz rozlicza dotację.” – mówi Jerzy Wałęga, Wójt Gminy Moszczenica.


„Trzeba jednak pamiętać, że w tym programie wysokość dotacji jest uzależniona od wysokości dochodów na jednego członka rodziny i wskazanym najpierw obliczyć ten wskaźnik, aby zadecydować wspólnie z doradcą na ile całą inwestycja wymiany kotła centralnego oraz termomodernizacji domu jest korzystna. Fundacja DOMENERGIA właśnie takie doradztwo świadczy.” – dodaje Wójt Wałęga.

Komentarze  
0 #2 Jerzy Wałęga 2019-02-22 15:33
Moim zadaniem jest pomagać ludziom. Miałem sporo pytań o wsparcie w pisaniu wniosku w tym programie i pomocy udzielam. Warto zapytać ilu mieszkańców naszej gminy już złożyło wnioski i podpisało umowę na dofinansowanie? Skoro jest to takie banalne?
Cytować
+3 #1 dmx 2019-02-20 16:50
Fundacja :lol: zakres czynnosci jest banalnie prosty na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i GW w Krakowie pisze wszystko wyraznie! dodatkowo jest caly sztab doradców energetycznych z WFOSiGW w tym na powiat gorlice, oddział regionalny funduszu Nowy Sącz itp itd a tu jakas smieszna fundacja z Krakowa nagle sie wyłoniła z siedziba w domu prywatnym, niby pomaga ciekawe jak? pomijam fakt istnienia całej infolinii i wsparcia przez sam fundusz itp itd Ciekawi mnie jeszcze kwestia doboru audytorów przez "fundacje" a takze kwestie z doborem technicznym materiałow i urządzeń itp itd??
Cytować
Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM