Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Moszczenica zdobywa środki dla dzieci i młodzieży

  • Dodano: wtorek, 12 luty 2019 10:09
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 801

Gmina Moszczenica nie próżnuje i zdobywa kolejne wielkie środki finansowe. Tym razem będzie to wsparcie działalności placówek wsparcia dla dzieci i młodzieży. Moszczenica znalazła się na 20 miejscu na liście z przyznaną dotacją w kwocie 4 497 990 zł.

 

Projekt rusza od lipca bieżącego roku i kontynuowany będzie przez 3 lata, do 30 czerwca 2023 roku. Celem głównym projektu jest zwiększenie dostępności usług społecznych w ramach placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży.

 

„Planujemy dotrzeć do minimum 150 dzieci i młodzieży w wieku do 18 roku życia z terenu naszej gminy, oraz do 110 rodziców. Działania będą skoordynowane i prowadzone przez sieć trzech jednostek gminnych: Zespół Szkół w Staszkówce, Zespół Szkół w Moszczenicy i Ośrodek Kultury i Biblioteki w Moszczenicy.” – mówi Wójt Jerzy Wałęga.

 

„Dotarcie do właściwej grupy docelowej będzie poprzedzone analizą środowiskową i elementami rekrutacji. Chcemy dotrzeć do jak największej grupy rodzin, gdzie pojawiają się problemy, dylematy z zakresu m.in.: eurosieroctwa, niepełnosprawności, stanów depresyjnych, problemów rozwojowych w nauce i kontaktach z otoczeniem, bezrobocia, wycofania z życia społecznego, bezradności oraz zjawisko wieloproblemowości.” – dodaje Jerzy Wałęga.

 

Zajęcia będą prowadzone w różnych formach i przez cały rok, od poniedziałku do soboty z uwzględnieniem wakacji, ferii i innych przerw w nauce. Będzie to bezpłatna oferta edukacyjna, kulturalna i opiekuńcza. Gmina Moszczenica planuje zatrudnić wychowawców i specjalistów, tj. logopeda, psycholog, neurologopeda, asystent rodziny, pracownik socjalny. Będą organizowane warsztaty, wycieczki, półkolonie, zimowiska i wiele innych.

 

Elementem działań będą także prace remontowe i adaptacyjne pomieszczeń, co pozostanie jako wartość dodana do całego projektu. Planowane jest dostosowanie budynku szkoły podstawowej w Moszczenicy dla potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym ułożenie podjazdu i remont wejścia wraz z placem manewrowym koło budynku, aby pomóc rodzicom w dowożeniu dzieci na zajęcia i rozładować korki przed szkołą w godzinach szczytu.

 

Szkoła w Staszkówce zyska rozwiązanie tematu świetlicy, gdyż będzie mogła być prowadzona ze środków wewnętrznych.

 

Jednostką zgłoszoną do kierowania całym projektem jest Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce. Doświadczenie w kierowaniu podobnymi projektami posiada Dyrektor Halina Łaś.

 

„Czeka nas ogrom pracy, ale warto inwestować w młode pokolenie, bo jak wszyscy wiemy to w nim jest przyszłość naszej gminy i całego kraju.” – podkreśla Wójt Jerzy Wałęga.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM