Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA
Mężyk Budownictwo

Walne zebranie u strażaków w Moszczenicy

  • Dodano: środa, 06 luty 2019 10:59
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2259

W niedzielę 3 lutego 2019 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy obradowało Walne Zebranie, które podsumowało rok 2018 oraz przedstawiło plany i cele na rok bieżący. Walne Zebranie, będące najwyższą władzą Ochotniczej Straży Pożarnej udzieliło absolutorium Zarządowi za ubiegły rok.

 

Warto przypomnieć, że rok 2018 dla OSP Moszczenica był rokiem dobrym, a to za sprawą licznych sukcesów. Jednostka otrzymała nagrodę w wysokości 50 tys. Zł, klub HDK został wybrany najaktywniejszym w woj. Małopolskim w zakresie liczby litrów pozyskanej krwi. Powodem do dumy jest także ocena bardzo dobry wystawiona przez Zespół Inspekcyjny z Komendy Wojewódzkiej PSP z Krakowa. Cieszy także fakt, że MDP obroniło tytuł mistrza Halowego Turnieju MDP.

 

Walne Zebranie otworzył Prezes OSP Moszczenica dh Przemysław Wszołek. Po odśpiewaniu hymnu ZOSP RP oraz uczczeniu minutą ciszy zmarłych strażaków, przywitał licznie przybyłych gości a wśród nich m.in:
- Członka Głównej Komisji Rewizyjnej ZOSP RP w Warszawie dh Jerzego Obstarczyka
- Wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Krzysztofa Kosibę
- Członka Komisji Rewizyjnej Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Eugeniusza Stukusa
- Wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Tomasza Taraska
- Wicestarostę Gorlickiego Stanisława Kaszyka
- Przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego Mirosława Waląga
- Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach bryg. Krzysztofa Gładysza
- Wójta Gminy Moszczenica Jerzego Wałęgę
- Przewodniczącą Rady Gminy Moszczenica Izabellę Wąsowską
- przedstawicieli partnerskich jednostek z OSP Moszczenica Wyżna na czele z Prezesem dh Stanisławem Mardułą, OSP Staszkówka na czele z Prezesem dh Stanisławem Pyzikiem i Dobrovolny Hasicsky Zbor Spisske Hanusovce ze Słowacji na czele z Prezesem Janem Kromką a także członków czynnych, honorowych, wspierających oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.
Walne obrady to także czas do uznania społecznej pracy strażaków i wręczenia odznaczeń.
- Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa odznaczono dh Józefa Kowalczyka
- Brązowym Krzyżem Współpracy nadanym przez władze ochotniczej ochrony przeciwpożarowej Republiki Słowackiej dh Stanisława Pyzika oraz dh Sylwię Wszołek
- Odznaką Strażak Wzorowy uhonorowano dh Damiana Markowicza oraz dh Radosława Szymańskiego
- Odznaką Za Wysługę 45 lat ZOSP RP odznaczona została dh Stanisława Balakowicz
- Odznaką Za Wysługę 15 lat ZOSP RP odznaczony został dh Adam Stec
- Odznaką Za Wysługę 5 lat ZOSP RP odznaczeni zostali dh Dawid Derkacz, dh Paweł Mruk, dh Radosław Szymański
- Złotą Odznaką MDP uhonorowano dh Stanisławę Balakowicz, dh Pawła Dobek, dh Rafała Dobek, dh Tomasza Kupiec, dh Lidię Murzyn, Agatę Skrobot, dh Paulinę Skrobot, dh Adama Stec, dh Sylwię Wszołek, dh Bartłomieja Zastępę
- Brązową Odznaką MDP uhonorowano dh Filipa Dobek, dh Marcela Dobek, dh Kacpra Kamyk, dh Karolinę Kupiec

 

Szeregi OSP Moszczenica zasiliła czwórka kandydatów – Dominika Markowicz, Witold Kupiec, Jacek Olszowski i Klaudia Zastępa. W szeregi MDP przyjęty został Kamil Dobek.

 

Przybyli goście bardzo dobrze wypowiadali się na temat jednostki, w śród nich Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Mirosław Wałąg, który w budynku straży jak sam powiedział był po raz pierwszy i jest pod ogromnym wrażeniem. Radny Waląg podziękował strażakom za dotychczasową pracę i zadeklarował pomoc oraz wsparcie dla jednostki w miarę swoich możliwości – takie postawy bardzo się ceni.

 

„Jako Przewodniczący Rady Powiatu wspólnie z Panem Przemkiem Wszołkiem zadeklarowaliśmy sobie już taką pierwszą myśl na temat współpracy. Myślę, że działania wszystkich jednostek ochotniczych straży pożarnej, a szczególnie powiatu gorlickiego i tutaj Moszczenicy zasługują na pewne wsparcie.” – mówi Przewodniczący Rady Powiatu Mirosław Waląg.

 

„Ja zobowiązuje się do tego, aby prowadząc dialog z Panem Przemkiem wychwytywać wszystkie możliwości i plany, które są do realizacji i pomagać w miarę swoich oczywiście możliwości.” – dodaje Radny Waląg.

 

Dobrą wiadomość przekazał także Wójt Gminy Moszczenica Jerzy Wałęga, chodzi o uregulowanie stanów prawnych działki, na której znajduje się remiza OSP Moszczenica. Sprawa ta ciągła się latami i po ciężkich staraniach wreszcie się udało. Daje to zielone światło chociażby na rozbudowę remizy. Nie zabrakło też trudnych tematów.


„Oprócz dobrych informacji musimy poruszyć także te trudne tematy. Nie może być tak, że po Moszczenicy i powiecie są rozpowszechniane kłamstwa, że Wójt nie da pieniędzy na auto, ze Wójt nie da pieniędzy na fabrycznie nowego MAN’a, a samochód trafi do innej jednostki. Nie może być tak, że mówi się strażakom, że Gmina Moszczenica nie ma pieniędzy na ekwiwalenty dla strażaków, a nikt nie składa o nie wniosków.” – mówił podczas zebrania Wójt Jerzy Wałęga.

 

„Drodzy Druhowie, nie pozwólcie do straży wprowadzić polityki. Nie może być tak, że pojawia się partyjność. Ta partyjność pojawiła się przed wyborami samorządowymi w ubiegłym roku. Polityka i partyjność zniszczyły nie jedną organizację. Włożyliście w to wszystko dużo pracy, szkoda żeby to zaprzepaścić.” – dodaje Wójt Wałęga.

 

Zebranie trwało dość długo i zakończyło się małym zamieszaniem przy głosowaniach, które wg oceny druhów powinny być na początku zebrania. Być może jest to znak na przyszłość, aby zebranie rozpoczynać od spraw istotnych i głosowań, a po tym przechodzić do odznaczeń i przemówień gości.

 

Podczas obrad druhowie z Moszczenicy odpowiadając na apel o wsparcie finansowe leczenia 6-letniej Antoniny Kluk, córki strażaka PSP uzbierali kwotę 1382 zł i 50 euro, które przekazali na konto Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.

 

Komentarze  
-8 #1 D.Markowicz 2019-02-06 13:20
Z mojej strony brawa dla Radnego Mirosława Waląga. Cieszę się, że zaszczycił Pan swoją obecnością, dziękuję za dobre słowo i mam nadzieję, że tak jak Pan mówił, będzie nas Pan wspierał. Każde wsparcie, szczególnie to z gminy i powiatu jest dla nas strażaków bardzo ważne. Dziękuję również, że zauważa Pan to co nasi strażacy robią i ile poświęcają. Liczę również na współpracę z naszym portalem, gdyż zawsze staramy się obiektywnie przekazywać informacje.

Pozdrawiam,
Damian Markowicz
Cytować
Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM