Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów jeszcze w tym roku

  • Dodano: poniedziałek, 07 styczeń 2019 10:43
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1149

3 stycznia w Urzędzie Gminy Moszczenica została podpisana umowa na budowę Gminnych Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Liderem całego projektu jest Gmina Moszczenica.

 

Stworzenie punktu selektywnej zbiórki odpadów jest obowiązkiem ustawowym w każdej gminie. W Gminie Moszczenica inwestycja robiona jest grupowo na mocy porozumienia z gminą Lipinki, Ropa i Uście Gorlickie. Gmina Moszczenica, jako lider projektu zawalczyła o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Działania okazały się być bardzo skuteczne i środki na inwestycje zostały przyznane.

 

Po pierwszym nieudanym przetargu Gmina Moszczenica wystąpiła o zwiększenie dotacji i sięga ona aż 70% wartości zadania. Dla każdej z gmin partnerskich jest opracowany Program Funkcjonalno-Użytkowy. Wartość zadań jest zróżnicowana, lecz zasady ogólne pozostają bez zmian.

 

Punkt zbiórki odpadów będzie wyglądał następująco – utwardzony i ogrodzony plac z przyłączem prądu, wody i kanalizacji. Do tego system wiat i kontenerów do zbierania odpadów posegregowanych i innych np. przeterminowanych leków. Nie zabraknie też miejsca na odpady wielkogabarytowe do ponownego użycia, np. stare meble, które mogą jeszcze posłużyć.

 

W Gminie Moszczenica punkt powstanie na działce obok oczyszczalni ścieków, gdzie umiejscowiona została już tablica informacyjna. PSZOK będzie działać codziennie, włącznie z sobotami i będzie obsługiwany przez pracownika oczyszczalni.

 

Wszystkie punkty zbiórki odpadów tworzyć będzie firma „ANTEX” z Moszczenicy. Całość prac kosztować będzie 2 246 390,10 zł. Wszystkie prace muszą zostać wykonana i rozliczone w roku bieżącym.

 

Koszty poszczególnych zadań wyglądają następująco:
Zadanie I Moszczenica – 601 654,50 zł
Zadanie II Ropa – 526 821,30 zł
Zadanie III Lipinki – 577 624,50 zł
Zadanie IV Uście Gorlickie – 540 289,80 zł

 

Zadanie podzielone jest na dwa etapy, pierwszy z nich to projektowanie, a drugi to budowa punktów selektywnej zbiórki odpadów.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM