Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP obradował w Moszczenicy

  • Dodano: niedziela, 16 grudzień 2018 12:46
  • |
  • Autor: P.Wszołek
  • |
  • Odsłon: 6500

W sobotę 15 grudnia br. w Zajeździe Na Wzgórzu w Moszczenicy obradował Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej woj. małopolskiego. Miejsce wybrano nie przypadkowo. To właśnie Ochotnicza Straż Pożarna z Moszczenicy wybrana została Najlepszą OSP Małopolski 2018 roku i to jej przypadł zaszczyt goszczenia na swoim terenie przedstawicieli Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP a wraz z nimi licznie przybyłych gości.

 

Obrady otworzył Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie a zarazem Poseł na Sejm RP dh Edward Siarka. Miłym akcentem było odegranie hymn Związku OSP RP na skrzypcach przez dh Karolinę Pyzik z OSP Staszkówka. Po przyjęciu porządku obrad wręczono odznaczenia prezydenckie, resortowe i korporacyjne. Wśród odznaczonych znalazło się aż czterech druhów z powiatu gorlickiego.

 

Prezydent Andrzej Duda za społeczną działalność uhonorował Srebrnym Krzyżem Zasługi RP Prezesa OSP Moszczenica dh Przemysław Wszołka. Uroczystego wręczenia odznaczenia dokonali Wicewojewoda Małopolski Zbigniew Starzec i Poseł na Sejm RP Edward Siarka.

 

Brązową Odznaką Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej uhonorowany został dh Tomasz Tarasek (OSP Wilczyska), Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza dh Florian Przybycień (OSP Dominikowice) zaś Złotą Odznaką 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości Konfratorii Odznaki Św. Floriana Mazowia dh Krzysztof Kosiba (OSP Kryg).

 

Walory powiatu gorlickiego, gminy Moszczenica jak i informację o funkcjonowaniu najlepszej OSP małopolski przedstawił szczegółowo Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP dh Przemysław Wszołek. Następnie sprawozdanie z działalności Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP złożył dh Edward Siarka a oceny realizacji planu pracy i planu finansowego za III kwartały 2018 dokonał Dyrektor Zarządu Wykonawczego ZOSP RP dh Kazimierz Sady. Członkowie Zarządu zatwierdzili projekt planu pracy i planu finansowego na 2019 rok a także projekt kalendarza imprez programowych.

 

Po zakończeniu oficjalnej części posiedzenia odbyło się spotkanie opłatkowe. Przy kolędowaniu wspólnie z kapelą Matułów, błogosławieństwie księży kapelanów i w świątecznym nastroju przybyli połamali się opłatkiem oraz złożyli sobie życzenia.

 

W posiedzeniu Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP udział wzięli licznie przybyli goście, a wśród nich: Wicewojewoda Małopolski Zbigniew Starzec, Wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka, Małopolski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Stanisław Nowak, starosta powiatu gorlickiego Maria Gubała a także burmistrzowie i wójtowie niemal wszystkich gorlickich gmin.

 

Foto: D.Markowicz

Komentarze  
0 #11 zak 2019-01-07 09:08
To, że piszą tu "byty" syjamskie nie jest żadną tajemnicą, zgadnijcie, które to.Konserwator-brzmi dumnie. Załóżmy hipotetycznie, że jest twór zatrudniający konserwatora do spraw: hipokryzji,manipulacji, instrumentalnego wykorzystywania prawa, chorobliwej podejrzliwości,koterii, mściwości i narcyzmu, taki fachowiec musiałby kosztować furę grosza.Roboty byłoby od groma to i urlop niewykorzystany.Na szczęście to tylko jawa.
Cytować
+4 #10 VW 2019-01-06 01:18
Adam... się znaczy Tomek, Iza i jak tam się jeszcze podpisujesz. Nie wstyd ci bronić kłamstwa? Takiej chcesz straży, takiej w której jest kłamstwo??? A skoro wójt zły, to zrezygnuj z kasy którą co miesiac bierzesz pan jako konserwator.
Cytować
-3 #9 zak 2019-01-05 10:20
Faktycznie wybory odbyły się w październiku, ale nawet tak chroma demokracja jak nasza, daje możliwość naprawy ewentualnego błędu. Opozycja chcąc wygrać kolejne wybory, MUSI!!!
niezwłocznie zacząć budować konstruktywny zespół. Inaczej działania za pięć dwunasta zakończą się jak zwykle.
Cytować
-2 #8 Robert 2019-01-04 22:25
Wójt nie jest wieczny i w każdej chwili może zostać odwołany.
Cytować
+5 #7 Jerzy Wałęga 2019-01-04 18:56
Wybory były w ubiegłym roku! W październiku. Po co komuś dzisiaj jakieś tanie pseudosensacje wyborcze? Stres powyboczy? Może trzeba go rozładować uczciwą pracą. Zachęcam do współpracy.
Cytować
-5 #6 Izabela 2019-01-04 15:26
Moim zdaniem wójt eliminuje swojego alternatywnego kandydata który mógłby mu zagrozić w kandydaturze na wójta. Najpierw bajki o kontrkandydacie z zeszłych wyborów , teraz eliminacja prezesa bo jest szanowany w Gminie
Cytować
+4 #5 zak 2019-01-03 11:23
Lubić to można ciastka, to zjawisko jest domeną władzy już od tysięcy lat. W Moszczenicy ofiarą tej przypadłości padło wiele osób, ale sygnałów nikt nie chciał słuchać. Czyżby nastąpiło przesilenie???!!!
Cytować
-2 #4 Tomasz 2018-12-30 01:37
Proszę mi wyjaśnić dlaczego pan Wałęga nie lubi pana Wszołka. Na czym polega spór?
Cytować
+16 #3 Ziom 2018-12-29 21:57
Panie, o Panie dostaniesz medal. Ale jaki jak mam wszystkie? - zapytal zdumiony. Wymyślimy nowy i dostaniesz.
Cytować
+6 #2 Jerzy Wałęga 2018-12-18 08:01
Dla jasności przekazu: uczestniczyłem w spotkaniu opłatkowym strażaków na zaproszenie posła Edwarda Siarki, którego znam i cenię, także jako samorządowca, kiedyś wójta Raby Wyżnej i wspominaliśmy te czasy.
Cytować
+22 #1 ochotnik 2018-12-17 22:00
Towarzystwo wzajemnej adoracji jest wielkie
Cytować
Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM