Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Jadwiga Wójtowicz interpeluje o ciągi pieszo-rowerowe w gminie Moszczenica

  • Dodano: wtorek, 11 grudzień 2018 23:22
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 848

Choć za nami zaledwie III Sesja Sejmiku Wojewódzkiego to radna Jadwiga Wójtowicz rozpoczyna starania dla dobra ziemi gorlickiej i składa woje pierwsze interpelacje. Jedna z nich dotyczy gminy Moszczenica.

 

Jadwiga Wójtowicz w rozmowach z nami, tuż przed wyborami wielokrotnie podkreślała, że jak tylko otrzyma mandat radnego, to będzie chciała jak najwięcej dobra dla swojej małej ojczyzny, jaką jest ziemia gorlicka. Choć to dopiero początek kadencji, to radna Wójtowicz nie próżnuje i składa swoje pierwsze interpelacje do Witolda Kozłowskiego – Marszałka Województwa Małopolskiego.

 

Jedna z nich dotyczy gminy Moszczenica, a co więcej zawarty jest w niej wątek bezpieczeństwa. Chodzi o kolejny etap modernizacji drogi wojewódzkiej DW 977 pomiędzy Tarnowem a Gorlicami. Dla bezpieczeństwa ruchu pojazdów i pieszych ogromne znaczenie mają ciągi pieszo-rowerowe planowane w sąsiedztwie ronda w Moszczenicy w kierunku Gorlic i Łużnej.

 

Jadwiga Wójtowicz wspomina, że dotychczasowe prace planistyczne zatrzymały się na etapie decyzji środowiskowej, która uwzględnia opisane elementy infrastruktury drogowej. Początek nowej kadencji, daje szanse na szybką realizację zadania metodą zaprojektuj – wybuduj.

 

Mamy nadzieję, ze interpelacja radnej wniesie dużo dobrego, bo inwestycja ta będzie mieć ogromny wpływ na bezpieczeństwo. Budowa ciągów pieszo-rowerowych to także poprawa turystyki i daje możliwość połączenia miasta Gorlice z Łużną, gdzie na wzgórzu Pustki znajduje się odbudowana gontyna.

 

Z roku na rok, na terenie powiatu gorlickiego możemy zaobserwować coraz więcej rowerzystów, jak widać jest to kolejny argument przemawiający za inwestycją. Przecież aktywność fizyczna jest bardzo ważna, i wszelkie działania z nią związane należy wspierać.

 

Wsparcie wymienionych działań zadeklarował także Wójt gminy Moszczenica Jerzy Wałęga, który również wielokrotnie podkreślał, że będzie czynił wszelkie działania, aby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców swojej gminy.

Komentarze  
+2 #1 Robert 2018-12-13 07:41
Napisać pismo i obiecać to nic nie kosztuje. Sztuką jest to zrobić. By to tylko nie skończyło się obiecanką i mydleniem oczu przez panią Wójtowicz. Zrobić to a nie chwalić się że się zrobi i tyle. Ja też moge się pochwalić iż jak mnie wybierzecie na 2 wójta gminy Moszczenica to zrobie autostradę kazdemu pod dom i każda osoba otrzyma stałą pensje 2500zł netto za to że mieszka w Gminie. Przecież obiecać to nic nie kosztuje.
Cytować
Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM