Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Zmarł ks. prałat Czesław Muszyński

  • Dodano: sobota, 03 listopad 2018 19:49
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 3319

Dziś rano otrzymaliśmy smutną informację, że w nocy 3 listopada zmarł ks. prałat Czesław Muszyński – długoletni proboszcz parafii w Moszczenicy i budowniczy kościoła.

Ksiądz prałat Czesław Muszyński miał 82 lata. Świecenia kapłańskie przyjął z rąk Biskupa Karola Pękali w 1961 roku. Jako wikariusz pracował w parafii w Książnicach, Jodłowej, Jadownikach Podgórskich, Mielcu Osiedlu, Chomaranicach. Jako proboszcz pracował w Szerzynach oraz Moszczenicy.

 

Ksiądz Muszyński w Moszczenicy swoją posługę pełnił od 1982 do 2005 roku. Od początku kierowania parafią rozpoczął starania o budowę nowego kościoła. Po kilku latach udało się – 14 lipca 1996 roku ks. bp ordynariusz Józef Życiński dokonał poświęcenia nowego kościoła.

 

Po przejściu na emeryturę od 2005 roku ksiądz prałat Muszyński mieszkał w Domu Księży Emerytów w Tarnowie. Dla mieszkańców gminy Moszczenica prałat Muszyński zawsze był i będzie osobą godną podziwu oraz autorytetem.

 

Wstępnie dowiedzieliśmy się, że pogrzeb księdza Muszyńskiego ma odbyć się w środę o godzinie 12:00 w kościele w Moszczenicy. Informację jeszcze potwierdzimy.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM