Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Wałęga Wójtem, w Radzie Gminy zmiany

  • Dodano: poniedziałek, 22 październik 2018 10:08
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 5003

Wybory Samorządowe 2018 zwyciężył obecny Wójt Jerzy Wałęga, uzyskując 1360 głosów, co daje 65,76% głosów. Sporo głosów zdobył kontrkandydat z PiS Mieczysław Mazur, bo aż 708, co przekłada się na 34,24% wszystkich głosów.

 

Zmiany zobaczymy w Radzie Gminy, a wyniki w poszczególnych okręgach wyglądają następująco:
1. Żaneta Dziadzio – 85 głosów(63.43%)
2. Alicja Habaj – 78 głosów(55.32%)
3. Daniel Kijek – 119 głosów(53.36%)
4. Jerzy Bugno – 84 głosy(61,31%)
5. Mieczysław Apollo – 76 głosów(62.30%)
6. Bogdan Brach – 86 głosów(59.72%)
7. Grzegorz Brach – 92 głosy(73.60%)
8. Lidia Dąbrowska-Podwika – 107 głosów(57.22%)
9. Roman Gajda – 87 głosów(65.91%)
10. Marek Gębarowski – 107 głosów(68.59%)
11. Adam Batko – 76 głosów(54.29%)
12. Sylwester Gąsior – 73 głosy(66.36%)
13. Izabella Wąsowska – 61 głosów(57.01%)
14. Mariola Madej – 57 głosów(56.44%)
15. Leokadia Pasterska – 54 głosy(63.53%)

 

W radzie gminy nie zobaczymy dotychczasowego przewodniczącego Stanisława Szczerby, Edwarda Dobka, Kazimierza Mruka, Marty Szczerby.

 

Nie ma jeszcze wyników do Rady Powiatu Gorlickiego, jednak dowiedzieliśmy się że świetny wynik w gminie Moszczenica uzyskał Przemysław Wszołek i Jan Gąsior.

 

Wkrótce więcej informacji.

Komentarze  
+11 #17 Kasia 2018-12-03 05:36
Cytuję Michał:
Radnego powiatowego już w radzie powiatu nie ma a progi zostały i teraz będą odpowiednio oznakowane. Nikt nie powie że są niewidoczne i niebezpieczne... Prawda jest taka, że jakby wszyscy dostosowywali się do znaku na początku drogi (ograniczenie do 40km/h) to nikt by progów nie montował. Droga jest wąska, kręta bez poboczy, ze sporym ruchem kołowym, rowerowym i pieszym więc jak najbardziej lokalizacja progów jest uzasadniona, co potwierdziła opinia komisji... Proszę sobie przypomnieć jak kilka lat temu droga była kamienista, z ogromnymi dziurami. Ile wtedy trwał przejazd do Moszczenicy? Mieszkańcy jeździli, narzekali, że dziury i nikt prędkości nie przekraczał. Teraz jest asfalt, więc ile się straci czasu zwalniając do 20km/h na tych dwóch progach.... Taka prawda, że ludzie zawsze narzekają, czy się coś robi, czy nie robi...


Prawda jest to że gdyby zostały wstawione progi zwalniające, uspokajające ruch do 20 km /h. To nie był o by żadnego problemu!!! Pewnie nikt by na to nie zwrócił uwagi. Ale że zostały wstawione progi PODRZUTOWE które mają maksymalna prędkość przejazdu od 5 do 8 km/h!!! (Najlepiej sie zatrzymac i pomalu ruszac !)Czy to aż tak ciężko komuś zrozumieć!
Skoro piszesz że gdyby wszyscy jeździli do 40km/h to trzeba było zamontować progi zeby ograniczaly do 30 a nie do 5km!
Mam też nadzieję że w razie potrzeby służby ratunkowe zdążą na czas...
Cytować
-10 #16 SZamAN 2018-11-30 13:01
Katarzyna a idź do prokuratury, zgłoś jak widzisz nieprawidłowości. gdzie byłaś jak było spotkanie odnośnie progów, kiedy była komisja? serio jesteś tak mało inteligentna żeby nie pojąć tego że nikt tych progów nie zamontował SPECJALNIE tylko dla BEZPIECZEŃSTWA? serio masz takie problemy w rozumowaniu? gdzie był ten co walczył o likwidację? promilowiec a drugi wielki radny? no gdzie byliście???
Cytować
-7 #15 Michał 2018-11-30 12:34
Radnego powiatowego już w radzie powiatu nie ma a progi zostały i teraz będą odpowiednio oznakowane. Nikt nie powie że są niewidoczne i niebezpieczne... Prawda jest taka, że jakby wszyscy dostosowywali się do znaku na początku drogi (ograniczenie do 40km/h) to nikt by progów nie montował. Droga jest wąska, kręta bez poboczy, ze sporym ruchem kołowym, rowerowym i pieszym więc jak najbardziej lokalizacja progów jest uzasadniona, co potwierdziła opinia komisji... Proszę sobie przypomnieć jak kilka lat temu droga była kamienista, z ogromnymi dziurami. Ile wtedy trwał przejazd do Moszczenicy? Mieszkańcy jeździli, narzekali, że dziury i nikt prędkości nie przekraczał. Teraz jest asfalt, więc ile się straci czasu zwalniając do 20km/h na tych dwóch progach.... Taka prawda, że ludzie zawsze narzekają, czy się coś robi, czy nie robi...
Cytować
-9 #14 Jerzy Wałęga 2018-11-29 14:24
Progi wiecznie żywe! A teraz jeszcze pojawiły się groźby!
Policja w Gorlicach nie tylko wyraziła aprobatę dla tych progów, ale jeszcze wydała pozytywną opinię dla całego projektu organizacji ruchu w tym rejonie. Koszty ponosi oczywiście gmina, bo to droga gminna. A tak dla prawdy - radny powiatowy wystąpił o likwidację progów na drodze gminnej.
Cytować
+16 #13 Kasia 2018-11-27 19:37
Cytuję J.Wałęga:
Progi wiecznie żywe!
Komisja, która wydała werdykt w sprawie progów pracowała na interwencję radnego powiatowego. Co miał do drogi gminnej, to tylko sprawa polityczna. Byłem uczestnikiem tej komisji i wiem, że praca jej dotyczyła zgodnie z kompetencjami tylko progów. Przedstawiciel KPP Gorlice jednoznacznie określił słuszność lokalizacji progów i konsekwentnie, mądrze Policja zaakceptowała projekt organizacji ruchu na tym odcinku drogi.
Taka prawda.


Panie Wójcie. Pan z komisji powinien się podszkolic chyba z przepisów prawa!!! Bo po raz rodzaj progów jest nie odpowiedni to jeden z nich jest zbyt blisko zakrętu!!! Pan radny zajął się ta sprawa na polecenie mieszkańców zaniepokojonych ta sytuacja! Kiedy progi "podrzutowe" zostaną zastąpione próbami "zwalniajacymi" ??? I kiedy zostanie wstawione odpowiednie oznakowanie??? Na czyj koszt sa robione te prace??? Ta sprawa to wg mnie nadaje się do prokuratury!!!
Cytować
-12 #12 J.Wałęga 2018-11-27 11:01
Progi wiecznie żywe!
Komisja, która wydała werdykt w sprawie progów pracowała na interwencję radnego powiatowego. Co miał do drogi gminnej, to tylko sprawa polityczna. Byłem uczestnikiem tej komisji i wiem, że praca jej dotyczyła zgodnie z kompetencjami tylko progów. Przedstawiciel KPP Gorlice jednoznacznie określił słuszność lokalizacji progów i konsekwentnie, mądrze Policja zaakceptowała projekt organizacji ruchu na tym odcinku drogi.
Taka prawda.
Cytować
+12 #11 Kasia 2018-11-26 19:47
[quote name="Jerzy Wałęga"]Od chwili objęcia urzędu wójta naszej gminy doprowadziłem do budowy kilkunastu kilometrów chodników od ronda w Moszczenicy po wyjazd na Ciężkowice w Staszkówce. Nowych dróg asfaltowych wykonano pawie 50 km. Dokonano z Powiatem Gorlickim przy ogromnej dotacji Gminy Moszczenica generalnego

No właśnie NIE KŁAMAĆ!!! Panie Wójcie na zebraniu wiejskim dotyczącym nazw ulic. Był Pan który poruszył temat progów PODRZUTOWYCH zamontowanych przez państwa Ja... ( mieszkancow Łuznej). A w reportarzu na tej stronie Pan Wojt mówi że nie było żadnych sygnałów(reportaże był po zebraniu wiejskim). Na zebraniu było dużo mieszkańców którzy to słyszeli!!! Nie tylko ten pan był przeciwny tego rodzajowi bezpieczeństwa!!! Według mojej wiedzy ponad połowa samych mieszkancow ul. Szkolnej uważa że ten rodzaj progów jest bardzo uciążliwy! Pan Wójt przejeżdża raz w miesiącu. A mieszkańcy muszą to robić przynajmniej 2 razy dziennie! Żadna droga w naszej gminie nie obliguje do ograniczenia prędkości od 5 do 8 km/h. Nie było nigdy policji żeby stwierdziła że zostaje przekroczona prędkość 40km/h. A to obrzeże na poboczu(w pasie drogowym) wyrastające z krzewów przy jednym progu komisja nie zauważyła??? Nie jest to niebezpieczne??? Wykopy które były wykonane przy kolejnym progu żeby nie rozjezdzac poboczy wykonała firma montujaca(teraz uzupełniłnione w części kostka)??? Gdzie ta komisja miała o oczy???
Cytować
-12 #10 Jerzy Wałęga 2018-11-26 09:20
Od chwili objęcia urzędu wójta naszej gminy doprowadziłem do budowy kilkunastu kilometrów chodników od ronda w Moszczenicy po wyjazd na Ciężkowice w Staszkówce. Nowych dróg asfaltowych wykonano pawie 50 km. Dokonano z Powiatem Gorlickim przy ogromnej dotacji Gminy Moszczenica generalnego remontu wszystkich dróg powiatowych w naszej gminie i drogi wojewódzkiej do Gorlic.
Wystarczy nie kłamać.
Cytować
-13 #9 JarPIS 2018-11-24 21:16
Cytuję Katarzyna:
Cytuję rodzic:
Czy wójt Wałęga tak dużo robi? no nie wiem... brak nowych chodników , dzieci chodzą poboczem na autobus. W sąsiednich gminach zrobiono całe kilometry chodników. zamiast tego plac targowy wątpliwa inwestycja... Nie ma u nas żadnych większych imprez, które pozwalały by promować naszą gminę. Mamy słabe warunki do rozwoju przedsiębiorczości.
A to , że baza oświatowa jest skandalicznie słabo wyposażona w zabawki dla dzieci ,materiały do nauki kogo to wina? CZY RODZICE MAJĄ ZA SWOJE PIENIĄDZE SPONSOROWAĆ PUBLICZNE PRZEDSZKOLE? WSTYD!!!


Brak nowych chodników. A pan Wójt mówi że najważniejsze jest bezpieczeństwo pieszych! Wiec inwestuje w zalegalizowanie progow podrzutowych zlokalizowanych na ul. Szkolnej od strony Łużnej. Zamontowanych przez prywatne osoby(by im bylo bezpieczniej)! Została już zmieniona organizacja ruchu, juz nie długo zapewne zakupi pan Wójt odpowiednie znaki. No i na koniec zostanie wymiana progów z "podrzutowych"(niedozwolonych na drogach publicznych) na progi "zwalniajace" (zeby miały odpowiednie atesty). A to wszystko dla mieszkanców z ŁUŻNEJ!!!


Chyba dobrze ze wojt dba o to zeby progi byly legalne i zeby byly spelnione wszystkie normy. Mieszkancy chyba mieli powody do obaw skoro o demontaz walczyl gosc ktory ok godziny 8 rano jedzie do sklepu majac ponad 2 promile w wydychanym powietrzu. W tych godzinach chodza dzieciaki do szkoly, co gdyby zabil dziecko? Dla takich to wiezienie na dlugie lata. Pijany kierowca to potencjalny MORDERCA. A moze to wlasnie progi uratowaly kogos przed tym pijanym delikwentem? Jak nie ma nowych chodnikow, a droga w kierunku wiatrowek?
Cytować
+11 #8 Katarzyna 2018-11-24 18:42
Cytuję rodzic:
Czy wójt Wałęga tak dużo robi? no nie wiem... brak nowych chodników , dzieci chodzą poboczem na autobus. W sąsiednich gminach zrobiono całe kilometry chodników. zamiast tego plac targowy wątpliwa inwestycja... Nie ma u nas żadnych większych imprez, które pozwalały by promować naszą gminę. Mamy słabe warunki do rozwoju przedsiębiorczości.
A to , że baza oświatowa jest skandalicznie słabo wyposażona w zabawki dla dzieci ,materiały do nauki kogo to wina? CZY RODZICE MAJĄ ZA SWOJE PIENIĄDZE SPONSOROWAĆ PUBLICZNE PRZEDSZKOLE? WSTYD!!!


Brak nowych chodników. A pan Wójt mówi że najważniejsze jest bezpieczeństwo pieszych! Wiec inwestuje w zalegalizowanie progow podrzutowych zlokalizowanych na ul. Szkolnej od strony Łużnej. Zamontowanych przez prywatne osoby(by im bylo bezpieczniej)! Została już zmieniona organizacja ruchu, juz nie długo zapewne zakupi pan Wójt odpowiednie znaki. No i na koniec zostanie wymiana progów z "podrzutowych"(niedozwolonych na drogach publicznych) na progi "zwalniajace" (zeby miały odpowiednie atesty). A to wszystko dla mieszkanców z ŁUŻNEJ!!!
Cytować
-2 #7 Papi 2018-11-12 16:31
No tak szkoła i przedszkole w naszej gminie to w pierwszej kolejności zajęcie dla P Walegi należy się dobrze i szczegółowo przyjrzeć Się stołówce w szkole tzn catering bo stołówka tego nazwać nie można miało się coś zmienić to ale cóż.,.. Przedszkole ok ale od kad weszło w skład zespołu chociaż nie wiem po co to kipesko maja z pieniążkami kombinują jak maga więc jest troszkę punktów gdzie nowa rada i Pan wójt mogą zadziałać
Cytować
+16 #6 mariusz bobola 2018-10-23 11:54
Cytuję rodzic:
Czy wójt Wałęga tak dużo robi? no nie wiem... brak nowych chodników , dzieci chodzą poboczem na autobus. W sąsiednich gminach zrobiono całe kilometry chodników. zamiast tego plac targowy wątpliwa inwestycja... Nie ma u nas żadnych większych imprez, które pozwalały by promować naszą gminę. Mamy słabe warunki do rozwoju przedsiębiorczości.
A to , że baza oświatowa jest skandalicznie słabo wyposażona w zabawki dla dzieci ,materiały do nauki kogo to wina? CZY RODZICE MAJĄ ZA SWOJE PIENIĄDZE SPONSOROWAĆ PUBLICZNE PRZEDSZKOLE? WSTYD!!!

Po ilości głosów na kontrkadnydata widać że coś jest na rzeczy, teraz 5 lat żeby to poprawic
Cytować
+14 #5 Nina 2018-10-23 11:40
Cytuję rodzic:
Czy wójt Wałęga tak dużo robi? no nie wiem... brak nowych chodników , dzieci chodzą poboczem na autobus. W sąsiednich gminach zrobiono całe kilometry chodników. zamiast tego plac targowy wątpliwa inwestycja... Nie ma u nas żadnych większych imprez, które pozwalały by promować naszą gminę. Mamy słabe warunki do rozwoju przedsiębiorczości.
A to , że baza oświatowa jest skandalicznie słabo wyposażona w zabawki dla dzieci ,materiały do nauki kogo to wina? CZY RODZICE MAJĄ ZA SWOJE PIENIĄDZE SPONSOROWAĆ PUBLICZNE PRZEDSZKOLE? WSTYD!!!

Swięta prawda ja już dawno o tym pisałam to jestem atakowana przez wielbicieli wójta ale teraz jest nadzieja bo zmieniła się trochę Rada Gminy
Cytować
+16 #4 rodzic 2018-10-23 09:45
Czy wójt Wałęga tak dużo robi? no nie wiem... brak nowych chodników , dzieci chodzą poboczem na autobus. W sąsiednich gminach zrobiono całe kilometry chodników. zamiast tego plac targowy wątpliwa inwestycja... Nie ma u nas żadnych większych imprez, które pozwalały by promować naszą gminę. Mamy słabe warunki do rozwoju przedsiębiorczości.
A to , że baza oświatowa jest skandalicznie słabo wyposażona w zabawki dla dzieci ,materiały do nauki kogo to wina? CZY RODZICE MAJĄ ZA SWOJE PIENIĄDZE SPONSOROWAĆ PUBLICZNE PRZEDSZKOLE? WSTYD!!!
Cytować
-11 #3 D.Markowicz 2018-10-22 19:56
Cytuję Pepe:
Gdyby Przemek był mądrzejszy i porzucił PSL przed wyborami, to miałby realne szanse a tak to Nalepka i Kaszyk mieli dobrego zajączka, który punkcików dozbierał :) Przemek, z PSL niestety nie Masz szans na rozwój. Gąsior nie lepiej, tylko w Staszkowce zaistniał, ale to za mało, okręg V nie kończy się tutaj :) nie którym uśmieszki z twarzy znikły. Redaktorzy też się zaklinali jaka to klęska dla PIS-u będzie A tu Powiat wygrany, Łużna ma Wójta z PiS, 7 radnych PiS w gminie Moszczenica , ale spokojnie , za 5 lat będzie lepiej - wtedy mieszkańcy wyrwią wszystkie chwasty : )


Czas pokaże co będzie, a oby było jak najlepiej:) Zobaczymy czy Pan Waląg zrobi coś dla Moszczenicy, czy będzie jak poprzednik... W głębi siebie jestem przekonany, że będzie wspierał Moszczenicę. W Łużnej zmiana była potrzebna i mówiłem to zawsze - brak wody, brak kanalizacji i można by wymieniać. Oby Mariusz Tarsa dotrzymał słowa i jak najszybciej zaczął inwestycję. W Moszczenicy wybór do przewidzenia, wójt Wałęga dużo robi i tylko ślepy powie że nic nie jest zrobione(bo wystarczy porównać z Łużną). My jako media, będziemy obserwować i oceniać. Oby żyło się lepiej. Pozdrawiam :)
Cytować
+5 #2 Pepe 2018-10-22 18:07
Gdyby Przemek był mądrzejszy i porzucił PSL przed wyborami, to miałby realne szanse a tak to Nalepka i Kaszyk mieli dobrego zajączka, który punkcików dozbierał :) Przemek, z PSL niestety nie Masz szans na rozwój. Gąsior nie lepiej, tylko w Staszkowce zaistniał, ale to za mało, okręg V nie kończy się tutaj :) nie którym uśmieszki z twarzy znikły. Redaktorzy też się zaklinali jaka to klęska dla PIS-u będzie A tu Powiat wygrany, Łużna ma Wójta z PiS, 7 radnych PiS w gminie Moszczenica , ale spokojnie , za 5 lat będzie lepiej - wtedy mieszkańcy wyrwią wszystkie chwasty : )
Cytować
+4 #1 Mariusz Bobola 2018-10-22 15:25
A można wiedzieć ile było uprawnionych do głosowania.
Cytować