Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
REKLAMA

Wałęga Wójtem, w Radzie Gminy zmiany

  • Dodano: poniedziałek, 22 październik 2018 10:08
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 4073

Wybory Samorządowe 2018 zwyciężył obecny Wójt Jerzy Wałęga, uzyskując 1360 głosów, co daje 65,76% głosów. Sporo głosów zdobył kontrkandydat z PiS Mieczysław Mazur, bo aż 708, co przekłada się na 34,24% wszystkich głosów.

 

Zmiany zobaczymy w Radzie Gminy, a wyniki w poszczególnych okręgach wyglądają następująco:
1. Żaneta Dziadzio – 85 głosów(63.43%)
2. Alicja Habaj – 78 głosów(55.32%)
3. Daniel Kijek – 119 głosów(53.36%)
4. Jerzy Bugno – 84 głosy(61,31%)
5. Mieczysław Apollo – 76 głosów(62.30%)
6. Bogdan Brach – 86 głosów(59.72%)
7. Grzegorz Brach – 92 głosy(73.60%)
8. Lidia Dąbrowska-Podwika – 107 głosów(57.22%)
9. Roman Gajda – 87 głosów(65.91%)
10. Marek Gębarowski – 107 głosów(68.59%)
11. Adam Batko – 76 głosów(54.29%)
12. Sylwester Gąsior – 73 głosy(66.36%)
13. Izabella Wąsowska – 61 głosów(57.01%)
14. Mariola Madej – 57 głosów(56.44%)
15. Leokadia Pasterska – 54 głosy(63.53%)

 

W radzie gminy nie zobaczymy dotychczasowego przewodniczącego Stanisława Szczerby, Edwarda Dobka, Kazimierza Mruka, Marty Szczerby.

 

Nie ma jeszcze wyników do Rady Powiatu Gorlickiego, jednak dowiedzieliśmy się że świetny wynik w gminie Moszczenica uzyskał Przemysław Wszołek i Jan Gąsior.

 

Wkrótce więcej informacji.

Komentarze  
-1 #7 Papi 2018-11-12 16:31
No tak szkoła i przedszkole w naszej gminie to w pierwszej kolejności zajęcie dla P Walegi należy się dobrze i szczegółowo przyjrzeć Się stołówce w szkole tzn catering bo stołówka tego nazwać nie można miało się coś zmienić to ale cóż.,.. Przedszkole ok ale od kad weszło w skład zespołu chociaż nie wiem po co to kipesko maja z pieniążkami kombinują jak maga więc jest troszkę punktów gdzie nowa rada i Pan wójt mogą zadziałać
Cytować
+10 #6 mariusz bobola 2018-10-23 11:54
Cytuję rodzic:
Czy wójt Wałęga tak dużo robi? no nie wiem... brak nowych chodników , dzieci chodzą poboczem na autobus. W sąsiednich gminach zrobiono całe kilometry chodników. zamiast tego plac targowy wątpliwa inwestycja... Nie ma u nas żadnych większych imprez, które pozwalały by promować naszą gminę. Mamy słabe warunki do rozwoju przedsiębiorczości.
A to , że baza oświatowa jest skandalicznie słabo wyposażona w zabawki dla dzieci ,materiały do nauki kogo to wina? CZY RODZICE MAJĄ ZA SWOJE PIENIĄDZE SPONSOROWAĆ PUBLICZNE PRZEDSZKOLE? WSTYD!!!

Po ilości głosów na kontrkadnydata widać że coś jest na rzeczy, teraz 5 lat żeby to poprawic
Cytować
+9 #5 Nina 2018-10-23 11:40
Cytuję rodzic:
Czy wójt Wałęga tak dużo robi? no nie wiem... brak nowych chodników , dzieci chodzą poboczem na autobus. W sąsiednich gminach zrobiono całe kilometry chodników. zamiast tego plac targowy wątpliwa inwestycja... Nie ma u nas żadnych większych imprez, które pozwalały by promować naszą gminę. Mamy słabe warunki do rozwoju przedsiębiorczości.
A to , że baza oświatowa jest skandalicznie słabo wyposażona w zabawki dla dzieci ,materiały do nauki kogo to wina? CZY RODZICE MAJĄ ZA SWOJE PIENIĄDZE SPONSOROWAĆ PUBLICZNE PRZEDSZKOLE? WSTYD!!!

Swięta prawda ja już dawno o tym pisałam to jestem atakowana przez wielbicieli wójta ale teraz jest nadzieja bo zmieniła się trochę Rada Gminy
Cytować
+8 #4 rodzic 2018-10-23 09:45
Czy wójt Wałęga tak dużo robi? no nie wiem... brak nowych chodników , dzieci chodzą poboczem na autobus. W sąsiednich gminach zrobiono całe kilometry chodników. zamiast tego plac targowy wątpliwa inwestycja... Nie ma u nas żadnych większych imprez, które pozwalały by promować naszą gminę. Mamy słabe warunki do rozwoju przedsiębiorczości.
A to , że baza oświatowa jest skandalicznie słabo wyposażona w zabawki dla dzieci ,materiały do nauki kogo to wina? CZY RODZICE MAJĄ ZA SWOJE PIENIĄDZE SPONSOROWAĆ PUBLICZNE PRZEDSZKOLE? WSTYD!!!
Cytować
-3 #3 D.Markowicz 2018-10-22 19:56
Cytuję Pepe:
Gdyby Przemek był mądrzejszy i porzucił PSL przed wyborami, to miałby realne szanse a tak to Nalepka i Kaszyk mieli dobrego zajączka, który punkcików dozbierał :) Przemek, z PSL niestety nie Masz szans na rozwój. Gąsior nie lepiej, tylko w Staszkowce zaistniał, ale to za mało, okręg V nie kończy się tutaj :) nie którym uśmieszki z twarzy znikły. Redaktorzy też się zaklinali jaka to klęska dla PIS-u będzie A tu Powiat wygrany, Łużna ma Wójta z PiS, 7 radnych PiS w gminie Moszczenica , ale spokojnie , za 5 lat będzie lepiej - wtedy mieszkańcy wyrwią wszystkie chwasty : )


Czas pokaże co będzie, a oby było jak najlepiej:) Zobaczymy czy Pan Waląg zrobi coś dla Moszczenicy, czy będzie jak poprzednik... W głębi siebie jestem przekonany, że będzie wspierał Moszczenicę. W Łużnej zmiana była potrzebna i mówiłem to zawsze - brak wody, brak kanalizacji i można by wymieniać. Oby Mariusz Tarsa dotrzymał słowa i jak najszybciej zaczął inwestycję. W Moszczenicy wybór do przewidzenia, wójt Wałęga dużo robi i tylko ślepy powie że nic nie jest zrobione(bo wystarczy porównać z Łużną). My jako media, będziemy obserwować i oceniać. Oby żyło się lepiej. Pozdrawiam :)
Cytować
+5 #2 Pepe 2018-10-22 18:07
Gdyby Przemek był mądrzejszy i porzucił PSL przed wyborami, to miałby realne szanse a tak to Nalepka i Kaszyk mieli dobrego zajączka, który punkcików dozbierał :) Przemek, z PSL niestety nie Masz szans na rozwój. Gąsior nie lepiej, tylko w Staszkowce zaistniał, ale to za mało, okręg V nie kończy się tutaj :) nie którym uśmieszki z twarzy znikły. Redaktorzy też się zaklinali jaka to klęska dla PIS-u będzie A tu Powiat wygrany, Łużna ma Wójta z PiS, 7 radnych PiS w gminie Moszczenica , ale spokojnie , za 5 lat będzie lepiej - wtedy mieszkańcy wyrwią wszystkie chwasty : )
Cytować
+3 #1 Mariusz Bobola 2018-10-22 15:25
A można wiedzieć ile było uprawnionych do głosowania.
Cytować