Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
REKLAMA

Nieprzyjemny incydent w lokalu wyborczym w Moszczenicy

  • Dodano: niedziela, 21 październik 2018 21:59
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 3600

Do nieprzyjemnego incydentu w lokalu wyborczym w Moszczenicy doszło dziś rano, jak relacjonują świadkowie panie pracujące w komisji miały łzy w oczach, nie obyło się bez nieprzyjemnych słów i straszenia mediami.

 

Otóż portal Moszczenica Info, jako legalnie działające media postanowił się sprawą zainteresować, jednak czekaliśmy do ciszy wyborczej, ponieważ w ostatnich dniach stało się modne straszenie wolnych mediów i podawanie do sądu. Za przykład może posłużyć „straszenie” Gazety Gorlickiej, oraz sprawa w trybie wyborczym pomiędzy Mariuszem Tarsą, a Gorlice24.pl reprezentowanym przez redaktora Jarosława Rozpłochowskiego.

 

Wróćmy jednak do incydentu z Moszczenicy… Warto zacząć od tego, że wiele wskazuje na to, że kandydaci PiS do Rady Gminy nie do końca wiedzieli, z jakich okręgów kandydują, bo jak się okazało kilku z nich kandydowało z nie swoich okręgów, przez co nie mogli oddać głosu nawet sami na siebie.

 

Niewiedza ta doprowadziła do sporego zamieszania, gdyż wielkie rozczarowanie przeżyła rodzina jednego z kandydatów PiS, która wyraziła chęć głosowania w Moszczenicy i, aż ze stolicy przyjechała zagłosować w właśnie tu. Dlaczego rozczarowanie? Otóż, dlatego, że na swojego kandydata zwyczajnie zagłosować nie mogli – mieszka on, bowiem w innym okręgu, niż ten, z którego ubiega się o mandat radnego.

 

Brak nazwiska swojego kandydata na liście z danego okręgu wywołał burzę. Przecież przyjazd ze stolicy zapewne sporo kosztował, a zagłosować na swojego „wybrańca” nie można. Zaczęto zarzucać błędy komisji, nagrywać telefonami komórkowymi, wykłócać się, a nawet straszyć mediami. Na usta ciśnie się tytuł utworu "Nie ma cwaniaka nad Warszawiaka..." wykonanego przez Projekt Warszawiak(https://youtu.be/Pd0ScofLTGw)

 

Na szczęście wszystko się wyjaśniło, ów kandydat przeprosił członków komisji a pretensje w ty wypadku można mieć tylko do siebie lub do lokalnych struktur PiS. Zresztą drodz Czytelnicy, którzy śledzili nasze relacje, sami widzieli, że PiS na ostatnią chwilę szukał kandydatów do Rady Gminy i pewnie stąd wynikły problemy z okręgami.

Komentarze  
+5 #21 Obywatel 2018-10-22 14:41
Jeśli chodzi o wczorajszy incydent, to tak się kończy jak startuje gość bez pomysłu, bez programu, który całe życie żyje na koszt państwa i wiecznie ma pretensje do wszystkich...
Cytować
+4 #20 Janusz C. 2018-10-22 12:01
Nie należę do żadnej partii i nie jestem za żadną opcją polityczną tylko za ludźmi, i nie oceniam partii tylko ludzi i ich działania. Zirytowały mnie stronnicze artykuły na tym portalu krytykujące kandydatów i partię PiS. To co obecny Pan Wójt zrobił, nie zrobił za wlasne pieniądze. A gdy zwykli śmiertelnicy o coś poprosili, to jedni dostali z nawiązką a drudzy wielkie nic bo np. w ich okręgu w wyborach do rady gminy, nie wygrał kandydat wójta.
Cytować
-4 #19 borixon 2018-10-22 11:47
Janusz, ty ślepy jesteś. Popatrz ile przez całą kadencję było zrobione! Popatrz!!! Przeglądnij sobie materiały na tym portalu bo widać pisiory ci oczy zamydliły. Porównaj z gminą łużna, co tam zostało zrobione... czesc
Cytować
+1 #18 Janusz C. 2018-10-22 11:44
Cytuję Józef:
Jeśli chodzi o wybór wójta to kto jest tą nową gwardią? Władza dla emerytów!!! :lol: :lol:


Cytuję Janusz C.:
Czytając ostatnie artykuły, zarówno na portalu jak i stronie facebook, zauważa się czepliwość redaktorów tego portalu jeżeli chodzi o partię polityczną PiS. Z drugiej strony, widać sympatię skierowaną w stronę obecnych władz gminy. Jest to irytujące, gdyż lokalne "wolne" media powinny być nade wszystko bezstronne i obiektywne. Każdy mieszkaniec naszej gminy, ma obywatelskie prawo wyboru, i może nadszedł już najwyższy czas zmienić starą gwardię na nową.

Cytuję Janusz C.:
Czytając ostatnie artykuły, zarówno na portalu jak i stronie facebook, zauważa się czepliwość redaktorów tego portalu jeżeli chodzi o partię polityczną PiS. Z drugiej strony, widać sympatię skierowaną w stronę obecnych władz gminy. Jest to irytujące, gdyż lokalne "wolne" media powinny być nade wszystko bezstronne i obiektywne. Każdy mieszkaniec naszej gminy, ma obywatelskie prawo wyboru, i może nadszedł już najwyższy czas zmienić starą gwardię na nową.


Jeżeli chodzi o nową gwardię, to zmiany w radzie gminy jednak są! Co do wyboru wójta, wybory były niepotrzebne i pieniądze zostały wydane na marne no bo przecież obecny wójt jest tak cudowny, idealny i wspaniały i traktuje wszystkich mieszkańców ów naszej gminy sprawiedliwie. A do roboty się bierze pod koniec kadencji żeby pokazać jakim wspaniałym jest gospodarzem.
Cytować
+2 #17 Józef 2018-10-22 11:08
Jeśli chodzi o wybór wójta to kto jest tą nową gwardią? Władza dla emerytów!!! :lol: :lol:


Cytuję Janusz C.:
Czytając ostatnie artykuły, zarówno na portalu jak i stronie facebook, zauważa się czepliwość redaktorów tego portalu jeżeli chodzi o partię polityczną PiS. Z drugiej strony, widać sympatię skierowaną w stronę obecnych władz gminy. Jest to irytujące, gdyż lokalne "wolne" media powinny być nade wszystko bezstronne i obiektywne. Każdy mieszkaniec naszej gminy, ma obywatelskie prawo wyboru, i może nadszedł już najwyższy czas zmienić starą gwardię na nową.

Cytuję Janusz C.:
Czytając ostatnie artykuły, zarówno na portalu jak i stronie facebook, zauważa się czepliwość redaktorów tego portalu jeżeli chodzi o partię polityczną PiS. Z drugiej strony, widać sympatię skierowaną w stronę obecnych władz gminy. Jest to irytujące, gdyż lokalne "wolne" media powinny być nade wszystko bezstronne i obiektywne. Każdy mieszkaniec naszej gminy, ma obywatelskie prawo wyboru, i może nadszedł już najwyższy czas zmienić starą gwardię na nową.
Cytować
-43 #16 Aga 2018-10-22 01:14
Cytuję Miro:
Cytuję Aga:
Cytuję Miro:
Cytuję Aga:
Oczywiście, ale można było pominąć szczegóły tak jak nazwisko i napisać to bardziej ogólnie. A ów portal wykorzystując najpierw niepełne informacje, czy też nie do końca prawdziwe, przyczynił się do nieczystych zagrywek m.in konkurenta oraz jego "SYMPATYKOW" Co jest karygodne.


Obudź się dziewczyno, przetrzyj oczy i patrz na świat wyraźnie.

Masz rację chłopcze!!!Najwyższy czas abyś i Ty zdjął klapki z oczu i założył je na nogi!

aga widzę ze cię sznurówki wyprzedzają a to nie jest dobrym znakiem

Hahaha, coś długo Miro myślałeś nad tą odpowiedzią...W efekcie nic sensownego nie napisałeś..
Cytować
+39 #15 Miro 2018-10-22 01:02
Cytuję Aga:
Cytuję Miro:
Cytuję Aga:
Oczywiście, ale można było pominąć szczegóły tak jak nazwisko i napisać to bardziej ogólnie. A ów portal wykorzystując najpierw niepełne informacje, czy też nie do końca prawdziwe, przyczynił się do nieczystych zagrywek m.in konkurenta oraz jego "SYMPATYKOW" Co jest karygodne.


Obudź się dziewczyno, przetrzyj oczy i patrz na świat wyraźnie.

Masz rację chłopcze!!!Najwyższy czas abyś i Ty zdjął klapki z oczu i założył je na nogi!

aga widzę ze cię sznurówki wyprzedzają a to nie jest dobrym znakiem
Cytować
-51 #14 Janusz C. 2018-10-21 23:48
Czytając ostatnie artykuły, zarówno na portalu jak i stronie facebook, zauważa się czepliwość redaktorów tego portalu jeżeli chodzi o partię polityczną PiS. Z drugiej strony, widać sympatię skierowaną w stronę obecnych władz gminy. Jest to irytujące, gdyż lokalne "wolne" media powinny być nade wszystko bezstronne i obiektywne. Każdy mieszkaniec naszej gminy, ma obywatelskie prawo wyboru, i może nadszedł już najwyższy czas zmienić starą gwardię na nową.
Cytować
+79 #13 D.Markowicz 2018-10-21 22:57
Zakończmy dyskusję. Czekajmy na wyniki. I proszę nie zrozumieć mnie źle, bo nic nie mam do Pana Tarsy ani do Pana Kroka. Nie wnikam sytuację w Łużnej, chodzi o fakt straszenia mediów. Czekajmy na wyniki - pozdrawiam.
Cytować
-98 #12 Adam 2018-10-21 22:54
Zalezy co sie uważa za prawde i mnie to nie boli, bulwersuje mnie ta sytuacja. Wystarczajaco krzywdy ten czlowiek doznal w ostatnim czasie i dokladanie tego w innych miejscowosciach wydaje mi sie zbedne
Cytować
+80 #11 D.Markowicz 2018-10-21 22:41
Adam, tu nie chodzi o mieszanie się w sprawy Łużnej - broń Panie Boże. Nie nam to oceniać, jest prokurator jest sąd i oni są od tego. Ja tylko opisałem, że zastraszana była Gazeta Krakowska i portal Gorlice24. Proszę mi powiedzieć czy skłamałem??? Panu Tarsie jak i wszystkim kandydującym w gminie Łużna życzę jak najlepiej. Ale jak widać prawda boli...
Cytować
-92 #10 Adam 2018-10-21 22:37
Zeby mieszać w osobna gmine pana Mariusza Tarse to jest tragedia i niebywale chamstwo
Cytować
-199 #9 Aga 2018-10-21 22:37
Cytuję Miro:
Cytuję Aga:
Oczywiście, ale można było pominąć szczegóły tak jak nazwisko i napisać to bardziej ogólnie. A ów portal wykorzystując najpierw niepełne informacje, czy też nie do końca prawdziwe, przyczynił się do nieczystych zagrywek m.in konkurenta oraz jego "SYMPATYKOW" Co jest karygodne.


Obudź się dziewczyno, przetrzyj oczy i patrz na świat wyraźnie.

Masz rację chłopcze!!!Najwyższy czas abyś i Ty zdjął klapki z oczu i założył je na nogi!
Cytować
+192 #8 D.Markowicz 2018-10-21 22:36
Aga, czy napisaliśmy nie prawdę??? Szczegóły są ważne jak widać, bo potem zarzucą że media kłamią:)
Cytować
-5 #7 Miro 2018-10-21 22:35
Cytuję D.Markowicz:
Aga, ów podał nazwisko bo kandydat to osoba publiczna i miał do tego prawo. Jakie niepełne i nie do końca prawdziwe informację? Od samego początku było napisane wszystko włącznie z numerem sprawy który nadała prokuratura. Jedynie Pani Poseł twierdziła że media kłamią. Szkoda że nie ma u nas TVP, pewnie pokazali by to inaczej bo przecież jest tak dobrze...:) Pozdrawiam - niebawem wyniki.


Albo TVN i pokazali by to odwrotnie i jeszcze z odpowiednią dynamiką
Cytować
-74 #6 Aga 2018-10-21 22:33
Mam na myśli Wasz portal,który mógł sobie darować te szczegóły w tym artykule.
Cytować
+89 #5 D.Markowicz 2018-10-21 22:31
Aga, ów podał nazwisko bo kandydat to osoba publiczna i miał do tego prawo. Jakie niepełne i nie do końca prawdziwe informację? Od samego początku było napisane wszystko włącznie z numerem sprawy który nadała prokuratura. Jedynie Pani Poseł twierdziła że media kłamią. Szkoda że nie ma u nas TVP albo TVN, pewnie pokazali by to każdy inaczej...:) Pozdrawiam - niebawem wyniki.
Cytować
-11 #4 Miro 2018-10-21 22:31
Cytuję Aga:
Oczywiście, ale można było pominąć szczegóły tak jak nazwisko i napisać to bardziej ogólnie. A ów portal wykorzystując najpierw niepełne informacje, czy też nie do końca prawdziwe, przyczynił się do nieczystych zagrywek m.in konkurenta oraz jego "SYMPATYKOW" Co jest karygodne.


Obudź się dziewczyno, przetrzyj oczy i patrz na świat wyraźnie.
Cytować
-288 #3 Aga 2018-10-21 22:26
Oczywiście, ale można było pominąć szczegóły tak jak nazwisko i napisać to bardziej ogólnie. A ów portal wykorzystując najpierw niepełne informacje, czy też nie do końca prawdziwe, przyczynił się do nieczystych zagrywek m.in konkurenta oraz jego "SYMPATYKOW" Co jest karygodne.
Cytować
+81 #2 D.Markowicz 2018-10-21 22:14
Nie mieszamy w to Łużnej, chodzi o fakt, że portal Gorlice24 za napisanie prawdy został podany do sądu w trybie wyborczym. Czy to jest ok? skoro portal napisał że zawiadomienie wpłynęło i tak przecież było?
Cytować
-142 #1 Aga 2018-10-21 22:12
A po co mieszacie w to Łużną? Widzę,że chcecie przypodobać się portalowi Gorlice24. Czyżby na jednym koniu jedziecie?
Cytować