Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Woda - produkt strategiczny

  • Dodano: czwartek, 04 październik 2018 23:08
  • |
  • Autor: Powiat Gorlicki
  • |
  • Odsłon: 998

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach Jadwiga Wójtowicz była organizatorem konferencji pt. „Nadzór nad jakością wody spożycia i ocena ryzyka w świetle przepisów nowego rozporządzenia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia”. W organizację włączył się także starosta Karol Górski.


Konferencja skierowana była do samorządowców miast i gmin oraz przedstawicieli instytucji i firm zajmujących się zaopatrzeniem mieszkańców powiatu gorlickiego w wodę. Przybyli także reprezentanci podmiotów wykorzystujących wodę z indywidualnych ujęć w ramach działalności gospodarczej lub w budynkach użyteczności publicznej, budynkach zamieszkania zbiorowego lub podmiotach działających na rynku spożywczym, wykorzystujący wodę do spożycia. Uczestniczyli w niej także pracownicy laboratorium, pracownicy techniczni oraz personel bezpośrednio zajmujący się uzdatnianiem i dezynfekcja wody.

 

Uczestników spotkania powitała Jadwiga Wójtowicz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach podkreślając znaczenie tego tematu dla mieszkańców oraz wszystkich służb odpowiedzialnych za dostarczanie zdrowej i bezpiecznej dla życia wody. Zaznaczyła, że bezpieczeństwo zdrowotne wody jest jednym z najważniejszych zadań państwa realizowanych również na szczeblu administracji samorządowej.

 

Do zebranych zwrócił się także starosta Karol Górski, mówiąc, że woda ma znaczenie strategiczne. Wyraził wdzięczność dla Inspektor Jadwigi Wójtowicz za zorganizowanie konferencji na ten temat. Podkreślił, że wiedza ta jest niezbędna, aby samorządy wiedziały dokładnie jakie zadania przed nimi stoją. Wyraził przekonanie, że spotkanie będzie niezwykle pożyteczne i owocne.

 

Prelekcje wygłosili:
- mgr Daniel Cyz – dział nadzoru sanitarnego WSSE Kraków – Rola PIS jako organu sprawującego nadzór nad jakością wody do spożycia, ze szczególnym uwzględnieniem zmian w obowiązujących przepisach
- dr Tadeusz Bochnia – zastępca dyrektora ds. wody MPWiK S.A. Kraków:
Ocena ryzyka zdrowotnego i plany bezpieczeństwa wody dostarczanej konsumentom.
Bezpieczeństwo zdrowotne wody do spożycia – eliminowanie potencjalnych zagrożeń na etapie produkcji dystrybucji wody.
- dr inż. Tadeusz Żaba – dyrektor ds. produkcji MPWiK S.A. Kraków – Zarządzanie kryzysowe w przedsiębiorstwie wodociągowym
- dr inż. Krzysztof Filipek – Przygotowanie gmin i przedsiębiorstw wodociągowych do zabezpieczenia dostaw wody w warunkach specjalnych.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM