Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Komunikat w sprawie suszy

  • Dodano: wtorek, 25 wrzesień 2018 08:56
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1201

w związku z próbami wprowadzania w błąd mieszkańców Gminy Moszczenica w sprawie pomocy dla rolników z terenów objętych suszą rolniczą uprzejmie informuję:


1. według zasad przyjętych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi straty spowodowane przez suszę szacować można wyłącznie wówczas, gdy na danym terenie, w danej uprawie zgodnie z Klimatycznych Bilansem Wodnym wystąpiła susza. Minister Rolnictwa w drodze obwieszczenia ogłasza wskaźniki klimatycznego bilansu wodnego dla poszczególnych gatunków roślin uprawnych i gleb, z podziałem na województwa na podstawie danych przekazanych przez Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy.


Z Raportów dotyczących suszy rolniczej opracowanych przez IUNG wynika, że kryterium suszy na terenie Gminy Moszczenica nie zostało przekroczone - Obwieszczenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi J. K. Ardanowskiego z 10 września 2018 r. (Dz. U. MRiRW, Poz. 19).


2. Wójt Gminy Moszczenica udziela pomocy wszystkim poszkodowanym rolnikom z powodu objawów suszy na zasadach ogólnych. W tym celu należy złożyć wniosek z uzasadnieniem (jakie uprawy, na jakiej powierzchni i w jakim procencie zostały zniszczone) oraz załączyć oświadczenie o stanie majątkowym rolnika według wzoru dostępnego w Urzędzie Gminy, pok. nr 6 oraz na stronie internetowej gminy w zakładce Urząd Gminy - druki do pobrania.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM