Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Przetarg na rozbudowę Ośrodka Zdrowia unieważniony.

  • Dodano: środa, 10 styczeń 2024 07:39
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1001

Prace przy rozbudowie Ośrodka Zdrowia w Moszczenicy nieco się opóźnią, gdyż Urząd Gminy Moszczenica był zmuszony unieważnić postępowanie przetargowe.

 

W listopadzie 2023 roku Urząd Gminy Moszczenica ogłosił przetarg, który został podzielony na dwie części. Część pierwsza to „Rozbudowa Ośrodka Zdrowia w Moszczenicy w celu poprawy dostępności do usług publicznych w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Zamówienie współfinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

 

Część druga zamówienia to Rozbudowa Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Moszczenicy w celu poprawy dostępności do usług publicznych. Zamówienie współfinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

 

Firmy biorące udział w postępowaniu przetargowym mogły powalczyć o wykonanie jednej lub dwóch części zadania. Choć w obydwu przypadkach wykonawca został wyłoniony, to niestety Część I na rozbudowę Ośrodka Zdrowia w Moszczenicy musiała zostać unieważniona. Wyłoniony za kwotę 3 567 000,00 zł wykonawca z Białegostoku niestety stwierdził, że nie podpisze umowy na realizacje zadania. Zgodnie z prawem Urząd Gminy Moszczenica musiał unieważnić postępowanie przetargowe. Wiele wskazuje na to, że firma źle oszacowała koszty prac, bo inne oferty były zwyczajnie na dużo wysze kwoty.

 

Znacznie lepiej ma się sprawa z drugą częścią zamówienia tj. Rozbudowa Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Moszczenicy. W tej części wyłoniono wykonawcę, który zawrze z Gminą Moszczenica stosowną umowę na realizacje zdania. Jest to firma Krystian Uryga URBUD z Korzennej. Prace przy rozbudowie GOPS firma wykona za kwotę 398 795,16 zł i będą one polegać m.in. na wymianie poszycia dachowego, stworzeniu dodatkowego pomieszczenia, wymienia elewacji.

 

Postępowanie przetargowe na rozbudowę Ośrodka Zdrowia zostanie ponownie ogłoszone najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM