Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Święto Niepodległości w gminie Moszczenica

  • Dodano: poniedziałek, 13 listopad 2023 13:03
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 704

W piątek 10 listopada 2023r. w Moszczenicy odbyły się Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości.

 

Świętowanie rozpoczęto mszą świętą w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Moszczenicy. Po nabożeństwie nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych i gości biorących udział w uroczystości na plac flagowy w Moszczenicy. Tradycyjnie poczet flagowy z OSP Moszczenica zawiesił na maszcie flagę polski, goście odśpiewali hymn narodowy a delegacje złożyły okolicznościowe wiązanki kwiatów.

 

Kolejna część uroczystości miała miejsce w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Moszczenicy. Centralnym punktem obchodów była uroczysta akademia i montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Moszczenicy. Program artystyczny składał się z patriotycznych utworów muzycznych, recytacji wierszy i scenek teatralnych.

 

Podczas uroczystości nastąpiło wręczenie nagród dla uczniów biorących udział w konkursie plastycznym. Tematyka prac związana była z polskim dziedzictwem narodowym i niepodległością.

 

W kategorii klas od 1. do 3. wyróżniono ex aequo Huberta Jarochę ze Szkoły Podstawowej w Turzy, Huberta Gąsiora z Zespołu Szkół w Staszkówce oraz Kacpra Dudkę ze Szkoły Podstawowej w Sitnicy. 

 

W tej samej kategorii drugie miejsce przypadło Gabrieli Zych ze Szkoły Podstawowej w Turzy, zwyciężczynią tej kategorii została Eryka Kania z Zespołu Szkół w Moszczenicy. 

 

W kategorii klas od 4. do 8. wyróżniono Kamila Szczerbę z Zespołu Szkół w Staszkówce, Lenę Dziadzio z Zespołu Szkół w Moszczenicy. Drugie miejsce otrzymali ex aequo Karol Mroczek Mroczka i Milena Mentel z Zespołu Szkół w Staszkówce. Pierwsze miejsce zajął Marcin Czerwień z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łużnej.

 

Dodatkowo decyzją komisji przyznano jeszcze jedno wyróżnienie. Za wkład pracy i pomysł doceniono Dawida Szczerbę ze Staszkówki.

 

Na zakończenie piątkowego świętowania wystąpił chór Małopolanie z Moszczenicy oraz Zespół Regionalny Skalnik z Kamionki Wielkiej.

 

Zapraszamy do odtworzenia transmisji na żywo, którą realizował tego dnia nasz portal dzięki DM Filmy.

 

 

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM