Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

OSP Moszczenica z dronem na powiatowych ćwiczeniach służb (Video)

  • Dodano: czwartek, 19 październik 2023 17:38
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 535

Dziś tj. 19 października 2023 w miejscowości Bednarka odbyły się ćwiczenia powiatowe służb ratowniczych „Wypadek Bednarka 2023”. W ćwiczeniach udział wziął zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy z dronem.

 

Służby podczas ćwiczeń musiały zmierzyć się z wypadkiem komunikacyjnym, gdzie było dużo osób poszkodowanych. W akcji wzięły udział liczne zastępy straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i policji. Jednym z założeń było poszukiwanie rannego kierowcy jednego z pojazdów, który z miejsca zdarzenia zbiegł do pobliskiego lasu.

 

Do poszukiwań zadysponowano OSP Moszczenica z dronem i Policję z psem tropiącym i dronem. Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy za pomocą drona szybko i sprawnie udało się namierzyć prawdopodobnie osobę poszkodowaną. Współrzędne GPS operatorzy przekazali strażakom z OSP Lipinki, którzy quadem z pomocą gogle maps dojechali we wskazane miejsce. Strażacy z Moszczenicy się nie pomylili, a w miejscu, które wskazali znajdowała się osoba poszukiwana z zagrożeniem życia. Pracę strażaków-operatorów drona utrudniał silny wiatr, jednak sprzęt, którym dysponują radził sobie świetnie z mocnymi podmuchami.

 

Ćwiczenia pokazały, że szkolenia z dronem i wysokiej jakości sprzęt nie poszły na marne. Manewry po raz kolejny pokazały, że ratowniczy dron w powiecie gorlickim jest bardzo potrzebny i znacznie ułatwia pracę strażaków oraz policjantów.

 

- Systematyczne ćwiczenia z dronem przynoszą oczekiwane rezultaty. Dziś bardzo sprawnie poradziliśmy sobie ze zlokalizowaniem poszukiwanego, którego za pomocą drona i kamery termowizyjnej odnaleźliśmy w lesie. Idziemy w dobrym kierunku, w przyszłym roku planujemy się trochę doposażyć m.in. w specjalistyczne do poszukiwań GPS, gdyż nie zawsze jest zasięg, aby korzystać z google maps. – mówi dh Damian Markowicz, Prezes OSP Moszczenica

 

 

cwiczenia 2

 

cwiczenia 3

 

poszkodowany

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM