Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Tysiące złotych dofinansowania na żłobek w Moszczenicy.

  • Dodano: wtorek, 23 maj 2023 11:51
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1173

Gmina Moszczenica znalazła się na liście gmin, które otrzymały dofinansowanie na utworzenie żłobka z programu rządowego „Maluch+”. Temat żłobka jest bardzo ważny, dlatego też pod tą inwestycję przeznaczono pomieszczenia w nowej części rozbudowanego urzędu.

 

Na parterze nowej części budynku uruchomiono już jedną salę na potrzeby przedszkola, a dwie kolejne czekają na dzieci młodsze do lat 3. Już na etapie prac budowlanych Wójt gminy Moszczenica myślał, jak pozyskać środki na działalność żłobka.

 

- Złożyliśmy wniosek do rządowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Maluch+ 2022-2029, który okazał się bardzo skuteczny. Już posiadamy gwarancję finansowania na wysokim poziomie. Na wydatki majątkowe przyznano gminie 143 500 złotych oraz na bieżące w rozumieniu żłobka kolejne 215 120 złotych. Na utrzymanie żłobka przez 3 lata gminie przyznano 300 960 złotych. Łącznie do gminy Moszczenica trafi ponad 650 000 złotych. – mówi Jerzy Wałęga, Wójt gminy Moszczenica.

 

Oczywistym jest, że środki nie pokryją pełnych kosztów funkcjonowania placówki i pozostałe koszty ponosić będą rodzice, jednak trzeba podkreślić, że takie zasady obowiązują w całym kraju.

 

Na chwilę obecną gmina Moszczenica przygotowuje komplet dokumentacji celem podpisania umowy finansowej.

 

- Po wprowadzeniu do budżetu i podpisaniu umowy będziemy potrzebowali około 3 miesięcy na zakup wyposażenia. Najwcześniejszy realny termin na uruchomienie żłobka w gminie Moszczenica to 1 września 2023 roku. Zainteresowanie żłobkiem już jest ogromne, dlatego niezwłocznie po podpisaniu umowy finansowej gmina poda oficjalny komunikat w tej sprawie. – dodaje Wójt Jerzy Wałęga.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM